× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ما در واردات پوشاک و نساجی شاهد ۳۱درصد کاهش و در صادرات آن شش درصد افزایش بودیم و این موضوع برای صنعت کفش کشور ۶۰ درصد افزایش صادرات و در واردات ۷۷ درصد رشد منفی داشتیم. به گزارش خبرنگار ثمره نیوز،رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت، بعدازظهر امروز […]

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ما در واردات پوشاک و نساجی شاهد ۳۱درصد کاهش و در صادرات آن شش درصد افزایش بودیم و این موضوع برای صنعت کفش کشور ۶۰ درصد افزایش صادرات و در واردات ۷۷ درصد رشد منفی داشتیم.

به گزارش خبرنگار ثمره نیوز،رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت، بعدازظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران که در فرمانداری اسلامشهر برگزار شد ضمن با اهمیت خواندن موفقیت و پیشرفت اقتصادی در شرایط فعلی، بر لزوم همکاری بین بخشی در حمایت از واحد‌های تولیدی تاکید کرد.

رحمانی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و تبریک هفته قوه قضاییه به کارکنان سیستم قضایی کشور، بر ضرورت حفظ و گسترش ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان اسلامشهر تاکید کرد و گفت: شهرستان اسلامشهر با حدود ۵هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی از بسیاری از استانهای ما در این زمینه فعال‌تر است و مسلما نمیتوا بین استانی که یکهزار واحد تولیدی و مساحت یک کشور اروپایی دارد و شهرستانی که به تنهایی بین ۵تا ۶ هزار واحد تولیدی دارد نگاه و برخورد یکسان داشت.

رحمانی در ادامه از مسئولان شهرستان خواست تا ضمن داشتن نگاه ویژه به وضعیت واحد‌های تولیدی با ارائه گزارشات کامل و دقیق با مقامات بالا دست و وزراتخانه در این زمینه تعامل و ارتباط داشته باشند.

وزیر صنعت معدن و تجارت در بخش دیگر صحبت‌های خود به همکاری بین بخشی سازمان محیط زیست، منابع طبیعی و سازمان صمت اشاره و تصریح کرد:برنامه‌ریزی یکی از موضوعات مهم و اساسی برای اجرای هر طرحی است. مقام معظم رهبری نیز در یکی از دیدارهای خود با مسئولان بر لزوم برنامه ریزی در اجرای طرح‌ها برای جلوگیری از اتلاف منابع تاکید داشتند. ما برای موفقیت نیاز به برنامه‌ریزی و گفتمان عمومی و همکاری بین بخشی داریم و با تضاد و مناظره نمی‌توان کارها را پیش برد.

به گفته رحمانی، امید دشمن در سال گذشته پیروزی در جنگ اقتصادی و افزایش بیکاری و تعطیلی واحد‌های تولیدی کشور بود و امروز رونق اقتصادی و حمایت از تولیدات داخلی یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولان است.

وزیر صنعت معدن و تجارت، حفظ وضع موجود در تولید و اشتغال را شاه‌بیت سیاست در رونق اقتصادی و تولید دانست و افزود: یکی از ظرفیتهای بزرگ استان تهران، تولید در حوزه پوشاک، کفش و نساجی است.خوشبختانه ما در واردات پوشاک و نساجی شاهد ۳۱درصد کاهش و در صادرات آن شش درصد افزایش بودیم و این موضوع برای صنعت کفش کشور ۶۰ درصد افزایش صادرات و در واردات ۷۷ درصد رشد منفی داشتیم.

رحمانی همچنین از برخورد قاطع و جدی با مسئولانی که در این امر کوتاهی می‌کنند خبر داد و گفت:این کار هم‌صدایی با دشمن است. کسانی که روحیه کار ندارند نباید مسئولیت بپذیرند و ما بشدت با این موضوع برخورد خواهیم کرد. واحد‌های تولیدی مانند صنعت موشکی هستند و موفقیت در حوزه اقتصادی نیز پیروزی بر دشمنان کشور است.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد