× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،با اشاره به اشغال کمتر از 30 درصدی 5 هزار تخت بیمارستانی در کشور، گفت: تا پایان سال جاری طرح پزشک خانواده در 50 درصد از استان‌های کشور اجرایی می‌شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از تابناک، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،در جلسه کمیسیون […]

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،با اشاره به اشغال کمتر از 30 درصدی 5 هزار تخت بیمارستانی در کشور، گفت: تا پایان سال جاری طرح پزشک خانواده در 50 درصد از استان‌های کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از تابناک، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با استاندار خراسان رضوی که در استانداری این استان برگزار شد، با اشاره به اشغال کمتر از 30 درصدی 5 هزار تخت بیمارستانی در کشور، گفت: میزان ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در مراکز خصوصی 2.4 گزارش شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در سال 92 اعتبارات بیمه سلامت 2 هزار و 300 میلیارد تومان بود، متذکر شد: در حال حاضر این بیمه با 18 هزار میلیارد تومان اعتبار نیز قابل جمع شدن نیست.

وی ادامه داد: مشهد و خراسان رضوی دارای دو نوع مشکلات از جمله مسائل خاص و موضوعات متأثر از این کلانشهر و استان است.

نمکی با بیان اینکه 30 درصد از جمعیت مشهد در حاشیه آن زندگی می‌کنند، اضافه کرد: در این کلانشهر به‌جز جمعیت ثابت و شناور آن، حدود 300 هزار تبعه مجاز نیز زندگی می‌کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه دلیلی ندارد کلونی‌های کوچک در نقاط مختلف ساخته شود، یادآور شد: این موضوع حتی در کشورهای توسعه‌یافته نیز منسوخ شده است.

وی تاکید کرد: بیمه همگانی بدون سیستم ارجاع، نبود پرونده الکترونیک سلامت و پزشک هیچ معنایی ندارد.

نمکی گفت: در نیمه اول سال 94 با وجود شرکت‌های تولیدی دارویی در کشور، 900 میلیارد تومان اعتبار برای ورود دارو به ایران تخصیص یافت، اما خوشبختانه با اجرای طرح تحول سلامت در بسیاری از اعتبارات صرفه‌جویی شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ریل حرکت پزشک سلامت را وجود پرونده سلامت دانست و ادامه داد: تا پایان سال جاری طرح پزشک خانواده در 50 درصد از استان‌های کشور اجرایی می‌شود.

وی با ابراز خرسندی نسبت به حذف هم‌پوشانی بیمه‌ها در کشور با کمک ایجاد پرونده الکترونیک سلامت، بیان کرد: در وزارت بهداشت حدود 80 تا 90 سامانه وجود دارد که هر کدام جزیره‌ای عمل می‌کنند، بنابراین قصد داریم همه آن‌ها را به یک سامانه تبدیل کنیم.

نمکی منابع بیمه سلامت را محدود دانست و خاطرنشان کرد: سقف بیمه‌ها را از امشب حذف می‌کنیم تا مردم بتوانند درمان بیماری‌های احتمالی را در بیمارستان‌ها به‌خوبی انجام دهند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد