× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: عدم تمکین وزارت رفاه در اجرای قانون ارزیابی وسع و شناسایی دهک‌های درآمدی قابل پذیرش نیست. به گزارش ثمره نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،یعقوب شیویاری عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی،اظهار کرد: قوانین در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود، اما متاسفانه وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها از اجرای قانون تمکین […]

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: عدم تمکین وزارت رفاه در اجرای قانون ارزیابی وسع و شناسایی دهک‌های درآمدی قابل پذیرش نیست.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،یعقوب شیویاری عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی،اظهار کرد: قوانین در مجلس شورای اسلامی تصویب می‌شود، اما متاسفانه وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها از اجرای قانون تمکین نمی‌کنند، از تصویب قانون پوشش اجباری بیمه در مجلس چندین ماه می‌گذرد؛ اما آن طور که شنیده شده است وزارت رفاه در شناسایی دهک‌های درآمدی به درستی عمل نمی‌کند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از بی‌توجهی‌ها در اجرای مصوبات مجلس افزود: طبق قانون برنامه ششم توسعه پوشش اجباری بیمه برای آحاد مردم کشور باید در نظرگرفته شود، در همین رابطه وزارت رفاه باید دهک‌های درآمدی را نشاسایی کند تا مشخص شود که چه دهکی نیازمند دریافت یارانه است؛ به طور حتم سازمان بیمه سلامت در اجرای قانون نیازمند همکاری وزارت رفاه است.
او بیان کرد: بدون شک اگر شناسایی دهک‌های درآمدی شفاف صورت نگیرد، مجلس به مسئولان وزارت رفاه تذکر می‌دهد و با جدیت این مسئله پیگیری خواهد شد؛ وزارت رفاه باید طبق فرصت در نظر گرفته شده به وظایف خود به طور کامل عمل کند؛ متاسفانه عدم اجرای قانون در بخش‌های مختلف مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از دستگاه‌های نظارتی انتظار می‌رود که اجرای قوانین در دستگاه‌ها را با دقت رصد کنند، همچنین از دولت انتظار می‌رود که به دستگاه‌های ذی‌ربط در اجرای قانون تذکر دهد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد