× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین المللی سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در مراسم افتتاحیه نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، در سخنانی بیان کرد: کمک به گسترش هنرهای شهری از وظایف سازمان زیباسازی است و این آثار باید به گونه‌ای باشد […]

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین المللی سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در مراسم افتتاحیه نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، در سخنانی بیان کرد: کمک به گسترش هنرهای شهری از وظایف سازمان زیباسازی است و این آثار باید به گونه‌ای باشد که هم ضرورت زندگی شهری باشد و هم به ارتقای کیفیت زندگی شهری و هویت‌بخشی به شهر کمک کند.

وی یکی از راه‌های شناخت نسل جوان از هنرمندان، ادیبان و اهل فرهنگ ایران را ساخت سردیس‌های این مفاخر دانست و گفت: بسیاری از آثار سطح شهر حاصل کار هنرمندان ماست که باید مورد نقد و بررسی قرار بگیرد که چقدر مردم توانسته‌اند با این آثار ارتباط برقرار کنند و این آثار چقدر توانسته به هویت‌بخشی و خوانایی شهر کمک کند.

ضرغامی یکی از ویژگی‌های این سمپوزیوم را استمرار در برگزاری دانست و گفت: این استمرار بیانگر اهتمام سازمان زیباسازی شهر تهران است. این سمپوزیوم فرصت خوبی برای تجربه‌اندوزی است و به همین دلیل امسال به بخش دانشجویی توجه ویژه‌ای شد تا از این کارگاه آموزشی بهره‌مند شوند.

وی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد که مهمانان خارجی پیام‌رسان‌های خوبی برای نشان دادن فرهنگ و هنر ایران به جهانیان باشند.

نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی از ۱۱ آبان تا ۴ آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز برگزار می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد