× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

پيشخوان تئاتر شهر با همكاري اداره كل هنرهاي نمايشي، مجموعه تئاتر شهر و شهرداري منطقه ١١ آماده اجراي تئاترهاي خياباني ، تئاترهاي موضوعي و نمایش های آئيني خواهد شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران، نشست مشترک شهردارمنطقه 11، مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی […]

پيشخوان تئاتر شهر با همكاري اداره كل هنرهاي نمايشي، مجموعه تئاتر شهر و شهرداري منطقه ١١ آماده اجراي تئاترهاي خياباني ، تئاترهاي موضوعي و نمایش های آئيني خواهد شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران، نشست مشترک شهردارمنطقه 11، مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر مجموعه تئاتر شهر روز گذشته به منظور بررسی راهکارهای تعامل و همکاری برای ارتقای فعالیت های هنری در محوطه تئاتر شهر در ساختمان این مجموعه برگزار شد.

در این نشست نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 گفت: طي تفاهنامه اي با اداره كل هنرهاي نمايشي و مجموعه تئاتر شهر از هفته اول مرداد تئاترهاي موضوعي در پيشخوان تئاتر شهر و محوطه پارك دانشجو توسط گروههاي تئاتر به اجراي نمايش می پردازند.

آبادیان ضمن تأکید بر اهمیت حمایت هنرمندان و همکاری دو جانبه برای پیشبرد اهداف و رفع معضلات محدوده تئاتر شهر ، به آغاز عملیات اجرایی پهنه رودکی از اوایل مرداد ماه اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره تئاتر و موسیقی در بهمن ماه انجام و اقدام خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: باز طراحی و بازپیرایی پارک دانشجو در دستور کار قرار دارد که نظر مجموعه تئاتر شهر در اجرای کار لحاظ خواهد شد.
همچنین شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح انضباط شهری در خیابان ولی عصر (عج) و محدوده تئاتر شهر که موجب رفع معضلات اجتماعی درمحوطه بیرونی تئاتر شهر شد؛ تقدیر و تشکر کرد.

وی با بیان این که معضلات پیرامونی تئاتر شهر تبدیل به مطالبه چند ساله شده بود؛ علی رغم اهمیت توجه به مشکلات معیشتی دستفروشان، به تعامل و همکاری با مدیریت شهری برای خروج از مشکلات اشاره کرد و گفت: با توجه به این که تئاتر شهر ثبت ملی شده و به عنوان اثری ارزشمند در چهارراه اصلی شهر تهران قرار دارد؛ مهم است که هویت بیرونی مناسب داشته باشد .

کرمی ضمن اعلام آمادگی برای تعامل باشهرداری منطقه 11 ابراز امیدواری کرد: شرایطی ایجاد شود که فقط به بنای تئاتر شهر اکتفا نشود و برنامه ریزی برای شکل گیری اتفاقات هنری در فضای بیرونی هم انجام شود.

مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اجراهای مختلفی که پیش از این در محوطه بوستان دانشجو و فضای بیرونی تئاتر شهر انجام شده ؛ افزود: با برنامه یزی های انجام شده ازهفته اول مرداد جشنواره آیینی سنتی در این محوطه اجرا خواهد شد. همچنین می توان این برنامه را تداوم داد و در ماه محرم تولید ویژه با موضوعات مرتبط جهت اجرا در فضای بیرونی تئاتر شهر داشته باشیم.

کرمی همچنین ضمن تقدیر از تلاش های مدیریت شهری منطقه 11 در محدوده تئاتر شهر خاطر نشان کرد: بعد از این می توان با برنامه ریزی فصلی دراز مدت و کوتاه مدت هویت هنری مجموعه را حفظ کرد.

بر اساس این گزارش در این نشست مقررشد با توجه به موقعیت تئاتر شهر و پیشخوان که اکنون فضای مناسبی پیدا کرده؛ با تفاهم نامه 3 جانبه بین شهرداری منطقه 11 ، اداره کل هنرهای نمایشی و تئاتر شهر از این فرصت به دست آمده استفاده شود و تئاترهای آیینی و موضوعی شهری در قالب نمایش های خیابانی در محوطه بوستان دانشجو و محوطه بیرونی تئاتر شهر اجرا شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد