× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به مناسبت فرارسیدن سوم ژوئن ۲۰۲۱ برابر با ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ، روز جهانی دوچرخه ، همایش و رویداد دوچرخه سواری افراد دارای معلولیت در راستای شعار " تهران ، شهری برای همه " از سوی معاونت حمل و نقل ترافیک در بوستان جنگلی سرخه حصار برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ تهران، مجتبی شکری ، شهردار منطقه ، یکی از مهم‌ترین اهداف مدیریت شهری را دستیابی به عدالت اجتماعی از طریق ایجاد توازن در بهره‌مندی از فضاهای شهری برای همه شهروندان از جمله معلولان و توانیابان درپی شعار ” تهران ، شهری برای همه ” اعلام کرد و افزود : بر این اساس ، اتخاذ تمهیداتی از قبیل برگزاری همایش ، دوره های آموزشی و..زمینه را برای حضور افراد داری معلولیت در اجتماع، افزایش اعتماد به نفس و بهبود روحیه و نشاط این عزیزان به عنوان بخش بزرگی از جامعه ما فراهم می کند.

او با اشاره به برگزاری رویداد دوچرخه سواری ویژه افراد دارای معلولیت به همت معاونت حمل و نقل ترافیک و همکاری هیات ورزش های جانبازان و معلولین در بوستان جنگلی سرخه حصار ادامه داد : در این رویداد شهروندان توان یاب و خانواده هایشان با حضور در بوستان جنگلی سرخه حصار ضمن در دست داشتن پلاکارد و بنر از همه خواستند “هوای دوچرخه سواران شهر را داشته باشند” تا این عزیزان هم بتوانند علاوه بر بوستان ها در معابر شهری از دوچرخه به عنوان مد حمل و نقل پاک بهره مند شوند.

شهردار منطقه۱۳ اضافه کرد : هرچه میزان استفاده از دوچرخه در میان افراد دارای معلولیت افزایش یابد ، سلامت جسمی و فکری آنان بهبود خواهد یافت ، از این رو ، تمهیداتی از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۳ برای این گروه اختصاص یافت ، بدین ترتیب که ، پنجشنبه های هر هفته توان یابان می توانند در بوستان جنگلی سرخه حصار ، دوره های آموزشی دوچرخه سواری را گذرانده و تمرینات خود را انجام دهند.

شکری با بیان اینکه رویداد دوچرخه سواری با استقبال گروه های توانیاب رو به رو شد یادآور شد : افراد حاضر در این مراسم همچنین مسائل و موضوعات خود را از قبیل راه اندازی خانه دوچرخه پیست دوچرخه سواری ویژه توان یابان با مسئولان معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه در میان گذاشتند تا ضمن بررسی پیشنهادات ، به درخواست هایی که امکان اجرایی شدن دارند ، رسیدگی شود .

بر پایه این خبر ، در پایان مراسم، جوایزی به رسم یادبود توسط معاون حمل ونقل ترافیک منطقه به گروه های دوچرخه سواری حاضر در مراسم اهدا شد .

گفتنی است ، بنا بر اعلام سازمان ملل ، سوم ژوئن از سال ۲۰۱۸ به عنوان ” روز جهانی دوچرخه سواری ” نامگذاری شده و و از تمامی فعالان فرهنگ دوچرخه سواری خواسته شد که در این تاریخ، اولین روز زندگی خود را با دوچرخه تجربه نمایند تا حفظ محیط زیست و سلامت در جامعه پوشش همگانی یابد. از این رو ، سوم ژوئن ۲۰۲۱ برابر با ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ، به عنوان چهارمین سال دوچرخه سواری گرامی داشته می شود .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه