× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه 13 تهران گفت: احداث پیاده راه و مسیر دوچرخه، به متراژ ۱۷ کیلومتر از اولویت‌های سال ۹۹ شهرداری منطقه ۱۳ است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ تهران، با عنایت به رویکرد مدیریت شهری مطابق تدابیر معاونت فنی و عمرانی شهردای تهران مبنی بر فرهنگ‌سازی و تسهیل تردد شهروندان و استفاده از دوچرخه و پیاده‌روی در قالب طرح احداث شبکه ۵۰۰ کیلومتری مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌رو، شهرداری منطقه۱۳ با ایجاد زیرساخت‌های لازم در خیابان‌های پیروزی، امامت، ۳۰ متری نیروهوایی، بزرگراه شهید دوران به این شبکه می پیوندد.

مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به موقعیت و اهمیت خیابان پیروزی با طول بالغ بر۴ کیلومتر و قرارگیری ۵ ایستگاه مترو، به عنوان شریان اصلی واقع در منطقه ۱۳ و مرز منطقه مذکور با مناطق ۱۲ و ۱۴ افزود: از سالیان گذشته عملیات پیاده‌روسازی و احداث مسیر دوچرخه‌سواری به منظور تسهیل تردد شهروندان و اتصال به مسیر دوچرخه مناطق همجوار در دستورکار معاونت فنی و عمرانی این منطقه قرار گرفته و در حال حاضر مسیر دوچرخه سواری این خیابان آماده بهره‌برداری شهروندان عزیز است.

وی ادامه داد : لذا با توجه به رویکرد مدیریت شهری در خصوص احداث و بهسازی مسیر دوچرخه عملیات مرمت آسفالت مربوطه همواره در دستورکار قرار دارد.

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه به منظور تسهیل دسترسی شهروندان دوچرخه‌سوار به پیست ۶ کیلومتری بوستان جنگلی سرخه‌حصار، با احداث مسیر دوچرخه بزرگراه شهید دوران به طول ۶ هزار و ۵۰۰ متر، این مسیر به پیست مذکور متصل می شود ادامه داد: در حال حاضر مراحل اجرایی این طرح ، پس از اخذ مشاور تخصصی ذیصلاح و تهیه نقشه‌های مربوطه، آغاز شده است.

وی اضافه کرد: با تکمیل و راه اندازی این مسیر، شهروندان دوچرخه سوار مناطق ۱۳ ، ۱۲ و ۱۴ ، پس از طی کردن خیابان پیروزی و بزرگراه شهید دوران می‌توانند در کنار سایر شهروندان مناطق ۴ و ۸ از امکانات دوچرخه‌سواری بوستان جنگلی سرخه‌حصار استفاده نمایند.

شهردار منطقه ۱۳ خاطر نشان کرد: در جوار مسیر مذکور، مسیر پیاده‌روی از ایستگاه‌های مترو میدان شهدا، بوعلی سینا، پیروزی، نبرد، نیرو‌هوایی و شهید کلاهدوز تا داخل بوستان جنگلی سرخه‌حصار قابل بهره‌برداری خواهد بود.

در ادامه لازم به ذکر است این منطقه مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری خیابان امامت به طول ۱۸۰۰ متر و سیمتری نیروهوایی به طول ۴۶۰۰ متر را جهت ارتباط مناطق ۷ و ۸ از طریق منطقه ۱۳ به مناطق ۱۲ و ۱۴ در دست اقدام دارد که در حال آماده‌سازی اسناد و انجام تشریفات انعقاد قرارداد از طریق مناقصه عمومی است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه