× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت : امروز یکی از مهمترین چالش‌هایی که ذهن مردم را درگیر کرده، موضوع کودکان کار است. این یعنی ما باید تلاش کنیم تا در این حوزه اقدامات خلاقانه ای انجام دهیم. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های […]

مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت : امروز یکی از مهمترین چالش‌هایی که ذهن مردم را درگیر کرده، موضوع کودکان کار است. این یعنی ما باید تلاش کنیم تا در این حوزه اقدامات خلاقانه ای انجام دهیم.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، نشست مدیران خدمات اجتماعی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران برگزار شد.

در این نشست، سیدنجم‌الدین محمدی مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان، رجبعلی خسروآبادی شهردار منطقه ۵، حسین دلبری معاون اجتماعی منطقه ۵ و مدیران خدمات اجتماعی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران حضور به‌هم‌رساندند.

حاتمی، مدیر برنامه‌ریزی سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی ضمن تشکر از حاضرین در جلسه گفت: سازمان با هدف ارتقای سرمایه اجتماعی و توسعه کمی و کیفی خدمات رفاه اجتماعی، ۴ طرحِ توسعه و ترویج مشارکت‌های اجتماعی، توسعه تقویت و ترویج کارآفرینی و توانمندسازی، پیشگیری از مسائل و آسیب‌های اجتماعی و مشارکت در کاهش آسیب و بازتوانی افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیدگان اجتماعی را در سال ۹۸ اجرا می‌کند.

در ادامه نیز شرح وظایف کلی مناطق، جامعه‌هدف و ریزفعالیت‌های هر برنامه‌ی پیشنهادی بیان شد.

موسوی مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه ۳ گفت : برای اجرای طرح رفاه اجتماعی (حامی) نیازمند تعیین و تامین بودجه می‌باشیم.

مصطفوی مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه ۲۱ در بحث جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت : ما نیازمند کارگاه‌های بیشتری هستیم تا بتوانیم توانمندسازی را به نحو احسن انجام دهیم.

سید نجم‌الدین محمدی، مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی ضمن تشکر از میزبانی شهردار منطقه ۵ گفت : پایگاه خدمات اجتماعی باید کار داوطلبانه را ترویج دهد؛ چه بسا در کار داوطلبانه موفق‌ترنیزعمل بکند.

وی افزود : این پایگاه‌ها میتوانند با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، مردم محله را به حرفه‌آموزی تشویق کنند. اگر بتوانیم تمام معاونت‌های تخصصی خود را در مقام اجرا در سرای محلات و مراکز پرتو برسانیم، به یکپارچگی در اجرا و عملکرد خواهیم رسید.

محمدی با اشاره به وضعیت گرم‌خانه های تهران گفت : متاسفانه در طول ۱۵ سال گذشته که گرم‌خانه ها در شهر تهران ایجاد شده، هرگز احداث فضاهای مناسب با استنداردهای قابل قبول و مکان‌سنجی متناسب مورد توجه نبوده است. سال گذشته با همکاری کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مصوب شد که گرم‌خانه های تهران را با مکان‌یابی مناسب ایجاد کنیم.

وی با اشاره به برون‌سپاری پدیده‌ی متکدیان تصریح کرد : اگر مردم موسسه خیریه ای را بشناسند که حتما به متکدیان کمک میکند؛ به جای کمک مستقیم در این خصوص، به خیریه مذکور کمک خواهند کرد.

محمدی در پایان گفت : به نظر می‌رسد که امروز یکی از مهمترین چالش‌هایی که ذهن مردم را درگیر کرده، موضوع کودکان کار است. این یعنی ما باید تلاش کنیم تا در این حوزه اقدامات خلاقانه ای انجام دهیم.

وی افزود : مراکز پرتو بسیار مراکز خوبی هستند که پیوندی بین مراکز خدمت اجتماعی و خانواده‌ی این کودکان ایجاد کرده اند تا این افراد بتوانند خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

رجبعلی خسروآبادی شهردار منطقه ۵ ضمن اظهار موافقت با بیانیات مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی گفت : حجم مهاجری که ظرف ۲۰ سال گذشته وارد شهر تهران شده، بسیار زیاد بوده است و این موضوع به مراتب به افزایش آسیب های اجتماعی در پایتخت دامن زده است.

وی افزود : اگر ما نتوانیم یک گردش اقتصادی صحیح برای خانواده ها ایجاد کنیم، این آسیب‌ها همواره رو به افزایش خواهند بود.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد