× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران گفت: نگاه ما به حاجی فیروز نگاه سانسوری نبوده و فقط یک تعلیقی ایجاد شد که ما نسبت به دغدغه ای که ایجاد شده بتوانیم تعیین تکلیف کنیم و شخصیت حاجی فیروز با شمایل متفاوتی در کارناوال ها حضور دارد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی ثمره نیوز، پیش از ظهر امروز سیدمحی‌الدین فاضلیان مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، در نشست خبری که در محل خانه مینایی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد،با تشریح برنامه های پیش بینی شده در نوروز۱۴۰۰ گفت:عید نوروز یک فرصت برای تغییر و نو شدن است و از طرفی هم فرصتی برای رفت و آمدها و کم کردن فاصله هاست.نوروز برای ما و برای ایده پردازی پیرامون تهران۱۴۰۰ بسیار الهام بخش بوده است و نگاه ما به نوروز در سال ۱۴۰۰ بسیار وسیع تر است.

فاضلیان اظهار داشت:نگاه ما برای سال ۱۴۰۰ هم نقطعه ای برای تغییر و هم نقطه ای برای وصل گذشته به آینده است.کارکتر تهران یک کارکتر وصل است و اگر دقت کرده باشید از تمامی اقوام برای رشد، شکوفایی  و تحول به تهران سفر می کنند و کنار هم قرار گرفتن دو واژه تهران ۱۴۰۰ به ما یک آستانه مکانی زمانی برای تغییر داده است،تغییر از تهران ماشین محور به تهران پیاده محور و وصل گذشته به آینده و از همه بالاتر وصل شهروندان به همدیگر بوده.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران  در ادامه افزود:با نگاه هایی که گفته شد بود که شعار اصلی ما برای تهران ۱۴۰۰ “جان تو- جان شهر” عنوان شد و ما در تهران از جسم و کالبد شهر عبور کردیم و به جان شهر رسیده ایم.

فاضلیان گفت:ما سعی کرده ایم که با اجرای ویژه برنامه ها در اسفند و فروردین ماه فضای شهر را فضایی متفاوت،رنگین،پرتحرک و پرنشاطی کرده و از طرفی هم تغییر متفاوت عدد سال بهانه ای باشد برای یک بازبینی مجدد برای فضای شهر و مدیریت شهری.

وی افزود:ویژه برنامه هایی که گفته شد از بیستم اسفند ماه همزمان با مبعث حضرت رسول اکرم(ص) تحت عنوان کارناوال های شادی آغاز شد و پراکندگی برنامه ها و اقدامات در تمامی سطح شهر تهران بود و سعی کردیم شعار تهران شهری برای همه در سطح مناطق ۲۲ گانه محقق شده و در اجرا هم به آن معتقد باشیم و از ۲۰ اسفند الی ۱۲ فروردین ماه هم حدود۴۴۰ برنامه  طراحی شده و اجرا می شود.

سیدمحی‌الدین فاضلیان در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص ابلاغیه اخیر معاون امور اجتماعی شهرداری تهران و حاشیه های ایجاد شده مبنی بر ممنوع بودن حضور حاجی فیروز با چهره سیاه در کارناوال ها گفت:طی یک دغدغه ای مسئله حاجی فیروز مطرح شد و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اختیار خود استفاده کرد و پرداختن به این مسئله از یک منظر دیگر باید مورد بررسی قرار می گرفت اما اصل مطلب این است که این موضوع نیاز به گفتگو با کارشناسان صاحب نظر دارد.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران تأکید کرد:نگاه ما به حاجی فیروز نگاه سانسوری نبوده و فقط یک تعلیقی ایجاد شد که ما نسبت به دغدغه ای که ایجاد شده بتوانیم تعیین تکلیف کنیم و اگر دقت کرده باشید شخصیت حاجی فیروز با شمایل متفاوتی در کارناوال های ما حضور دارد و نگاه از یک منظر دیگری به این موضوع پرداخته شده است.

 

انتهای پیام/

حسین رشیدی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه