× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از افتتاح نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با حضور ۱۰ هنرمند بین‌المللی در این دوره از سمپوزیوم خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر […]

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از افتتاح نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با حضور ۱۰ هنرمند بین‌المللی در این دوره از سمپوزیوم خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سید مجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، درباره برگزاری این رویداد هنری گفت: پس از یک سال وقفه امسال، نهمین دوره از سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران ۱۱ آبان ماه در اراضی عباس آباد افتتاح می‌شود.

او افزود: تمامی ضوابط و شرایط این دوره از سمپوزیوم در فراخوان نهم به صورت ملی و بین‌المللی منتشر و اطلاع رسانی شد و در پایان مهلت اعلام شده نیز با نظر هیئت داوران در بخش بین‌المللی از بین ۱۷۸ شرکت‌کننده که از ۵۸ کشور بودند، ۱۰ هنرمند مجسمه ساز انتخاب شدند.

عضو شورای سیاستگذاری و انتخاب آثار نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران اظهار کرد: در بخش ملی نیز از بین ۹۶ هنرمند ایرانی ۵ اثر برای اجرا در سمپوزیوم انتخاب شدند.

موسوی درباره متریال این دوره از سمپوزیوم، بیان کرد: در این دوره نیز موضوع خاصی برای شرکت در سمپوزیوم مد نظر نبود، بنابراین تنوع خاصی را در نوع نگاه هنرمندان شاهد هستیم ضمن اینکه متریال کار نیز نظیر گذشته سنگ تراورتن است.

او درباره برگزاری بخش دانشجویی در این دوره از سمپوزیوم، گفت: در نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی، ما سومین دوره دانشجویی را در کنار هنرمندان حرفه‌ای خواهیم داشت و بر همین مبنا فراخوانی نیز منتشر شده و یکی از بخش‌های مهم این رویداد خواهد بود.

عضو شورای سیاستگذاری و انتخاب آثار نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران ادامه داد: مهلت ارسال آثار به بخش دانشجویی سمپوزیوم تا ۱۶ مهرماه سال جاری تمدید شد و پس از پایان زمان اعلام شده، از بین آثار ارسالی حدود ۱۰ اثر از دانشجویان رشته مجسمه سازی برای اجرا در سمپوزیوم انتخاب شدند

موسوی درباره کشورهای شرکت‌کننده در این دوره از سمپوزیوم اظهار کرد: در این دوره هنرمندانی از فرانسه، اسلوونی، تایوان، بلغارستان، چین، آرژانتین، بلاروس، هند، بولیوی و پرو حضور خواهند داشت.

او درباره محل برگزاری این دوره از سمپوزیوم، بیان کرد: بخش کارگاهی نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران به مدت ۲۴ روز از۱۱ آبان تا ۴ آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد واقع در بلوار آرژانتین، جنب خیابان نلسون ماندلا و در مجاورت بوستان نوروز برگزار می‌شود. همچنین ۵ آذرماه مراسم پایانی این رویداد با اعلام برگزیدگان و تقدیر از آنان برگزار می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد