× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

نماینده دو دوره رزن و درگزین در مجلس، عملکرد عین اللهی، وزیر بهداشت و درماندر توزیع پزشک، تجهیزات پزشکی و درمانی و ساخت درمانگاه و بیمارستان در مراکز استان ها در مقایسه با شهرستان ها را مصداق بی عدالتی دانست و گفت که از عملکرد وزیر بهداشت رضایت ندارد.

به گزارش ثمره نیوز،حسن لطفی، نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس در گفت وگو با خبرنگار ثمره نیوز،به انتقاد از عملکرد وزیر بهداشت ودرمان پرداخت و گفت:یکی از چالش های اساسی که در حوزه بهداشت و درمان در کشور با آن مواجهیم، عدم رعایت عدالت در توزیع اعتبارات و امکانات بین استان ها و پایتخت و همچنین بین استان ها و شهرستان ها است.

این عضو  کمیسیون اجتماعی مجلس، با ابراز تاسف از اینکه در مرکز استان ها و شهرستان ها این بی عدالتی ملموس تر است، افزود: یکی از چالش های ما در حوزه بهداشت و درمان این است که مراکز استان ها را به انواع تجهیزات و امکانات درمانی مجهز کرده اند و هر ساله هم به این اعتبارات و امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی به بهانه اینکه مرکز استان است یا هلدینگ است می افزایند؛ اما سایر شهرستان ها از این تجهیزات بی بهره اند و از این توزیع امکانات مغفول مانده اند.

لطفی با تاکید بر اینکه «این تبعیض را به وضوح در حوزه بهداشت و درمان در حوزه های انتخابیه خودمملاحظه کرده ام، گفت: هم در نحوه توزیع خود پزشکان در مناطق محروم شاهد این تبعیض و بی‌عدالتی هستیم، هم در توزیع امکانات و هم در احداث و ساخت بیمارستان ها و درمانگاه ها این تبعیض دیده می شود.

او یکی از عمده دلایل مهاجرت روستایی‌ها به شهرها و شهرستان های کوچک به مراکز استان ها را همین توزیع ناعادلانه سرانه بهداشت و درمان دانست و گفت که در مناطق محروم این نوع تبعیض ها بر مهاجرت های انجام شده بی تاثیر نبوده است.

نماینده رزن و درگزین در مجلس یازدهم همچنین تاکید کرد: توزیع ناعادلانه بهداشت و درمان و تجهیزتدر مراکز استان ها و شهرستان ها و روستاهای کوچک و محرومبر نارضایتی ها و مهاجرت می افزاید. بنابراین نسبت به عملکرد وزیر بهداشت و درمان در حوزه بهداشت انتقاد دارم و می گویم این عدالت نیست.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه