× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: شبکه کارتخوان و خودپردازهای غیر نقد (CASHLESS) پست بانک باید با شدت بیشتر و به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.این موضوع با مجوز PSP روستایی محقق می‌شود که با توجه به رفع انحصار مجوز شرکت های پرداخت الکترونیک بر اساس مجوز هیات دولت انتطار می رود […]

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: شبکه کارتخوان و خودپردازهای غیر نقد (CASHLESS) پست بانک باید با شدت بیشتر و به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.این موضوع با مجوز PSP روستایی محقق می‌شود که با توجه به رفع انحصار مجوز شرکت های پرداخت الکترونیک بر اساس مجوز هیات دولت انتطار می رود با توجه به نظر مساعد رییس کل بانک مرکزی، مجوز PSP پست بانک محقق شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از فابانیوز، محمد جواد آذری جهرمی در همایش مدیران پست بانک با اشاره به لزوم حرکت پست بانک در توسعه حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: پست بانک باید نقش مهمی در حوزه تامین مالی شرکت‌های نیازمند منابع مالی در حوزه فناوری اطلاعات داشته باشد، اما در گام اول وزارت اقتصاد باید نسبت به  رفع محدودیت سرمایه گذاری بانک‌ها در صندوق های سرمایه گذاری اقدام کند تا  شتاب زنجیره سرمایه گذاری خطر پذیر افزایش یابد.

وزیر ارتباطات افزود: لازم است تا از استارت اپ‌ها برای کاهش و رفع ریسک در حوزه بیمه استفاده شود. وی ادامه داد: با توجه به عنوان پست بانک، مهمترین وظیفه پست بانک برای صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات تامین مالی است و باید ریسک سرمایه گذاری حل و فصل شود چرا که تعیین ریسک آن مشکل دارد و برخورد  پست بانک با حوزه فناوری اطلاعات با صنعت و کشاورزی یکسان است است.

توسعه خدمات بانکداری الکترونیک با خودپرداز در روستا صرفه اقتصادی ندارد

آذری جهرمی با اشاره به خدمات بانکداری الکترونیک در روستاها خاطر نشان کرد:  با اقدامات مناسب پست بانک خدمات بانکداری الکترونیک به روستاها رفت و حجم تردد به مناطق شهری برای دسترسی به خدمات بانکی کاهش یافت که پروژه مهم و ملی بود و در سال گذشته ۲۲۵۰ روستا به خدمات بانکداری الکترونیک با خوپرداز مجهز شد که البته هزینه پرستاری آن اقتصادی نیست.

تامین و توزیع کارتخوان و خودپرداز غیر نقد برای روستاها

وی افزود: بر همین اساس شبکه کارتخوان و خودپردازهای غیر نقد (CASHLESS) پست بانک باید با شدت بیشتر و به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

نظر مساعد رییس کل بانک مرکزی برای PSP روستایی

وزیر ارتباطات تاکید کرد: این موضوع با مجوز PSP روستایی محقق می‌شود که با توجه به رفع انحصار مجوز شرکت های پرداخت الکترونیک بر اساس مجوز هیات دولت انتطار می رود با توجه به نظر مساعد رییس کل بانک مرکزی، مجوز PSP پست بانک محقق شود.

آذری جهرمی تاکید کرد: با تغییر کر بنگینگ نرخ تراکنش‌های برگشت خورده به صفر رسیده است. در نظام بانکی وضع مدیران بسیار خوب است اما باید به مسئله معیشت کارمندان رسیدگی بسیار زیادی داشت تا معیشت کارمندان و جوان گرایی در دستور کار قرار گیرد تا چندین مدیر خوب تربیت شوند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد