× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان های بیمه گر برای مديريت منابع و هزینه کرد منطقی اعتبارات، نسخه نویسی الکترونیکی را با جدیت پیگیری کنند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه خبری آی هینا،بهروز بنیادی  نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه پیگیری اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در سازمان […]

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان های بیمه گر برای مديريت منابع و هزینه کرد منطقی اعتبارات، نسخه نویسی الکترونیکی را با جدیت پیگیری کنند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه خبری آی هینا،بهروز بنیادی  نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه پیگیری اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در سازمان های بیمه گر از جمله سازمان بیمه سلامت مشکلات بزرگی را در داروخانه ها حل می‌کند، افزود: بارها مشاهده شده که مسئولان داروخانه ها در خواندن نسخه‌های پزشکان دچار اشکال شده و داروی اشتباهی به بیمار تحویل داده می شود یا اینکه نسخه مجدد به پزشک ارجاع می شود؛ از این رو بیمار میان پزشک و داروخانه در رفت و آمد است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به لحاظ حقوق شهروندی بیمار را باید مورد توجه قرار داد، ادامه داد: بسیاری از مشکلات با نسخه نویسی الکترونیکی حل شده و روز به روز می توان با به روز رسانی این نرم افزار به ویژه در بحث تداخلات دارویی، مشکلات زیادی را رفع کرد. البته باید دید این طرح برای پزشکان چه مزایایی خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه وجود زیرساخت‌های الکترونیکی در بحث نسخه نویسی در تهیه داروهای مورد نیاز بیمار موثر است تصریح کرد: در چنین شرایطی نیاز نیست که بیمار برای تهیه دارو به داروخانه خاصی مراجعه کند، یعنی می توان از نقاط مختلف کشور داروی مورد نظر را تهیه کرد. این طرح مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آن صرفه جویی در کاهش هزینه ها و به ویژه در چاپ دفترچه‌های کاغذی بیمه است.

بنیادی با اشاره به اینکه نواقص طرح باید در مدت زمان کوتاهی رفع شود اظهار داشت: برای اجرای موفق نسخه نویسی الکترونیکی باید به پزشکان هم آموزش های لازم ارائه شود، بنابراین تا پیش از فراگیری آموزش برای جلوگیری از مشکلات، از همان روش دستی در نسخه نویسی باید استفاده شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرداخت فرانشیز و مطالبات پزشکان با استفاده از نسخه نویسی الکترونیکی به روز ترخواهد بود گفت: همچنین رسیدگی به اسناد پزشکی هم آسان ترخواهد بود، بنابراین امیدواریم پروژه نسخه نویسی الکترونیک مسیر تکامل را با سرعت بیشتری طی کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد