× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

دبیر ستاد مديريت بحران و پدافند غیرعامل منطقه21 از برگزاری سه مرحله مانور آبگرفتگی در نقاط آبگیر این منطقه به صورت همزمان، با هدف هماهنگی هرچه بیشتر در بین عوامل اجرايي این ستاد در آستانه فصل زمستان خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، هادی اسماعیلی دبیر ستاد مديريت […]

دبیر ستاد مديريت بحران و پدافند غیرعامل منطقه21 از برگزاری سه مرحله مانور آبگرفتگی در نقاط آبگیر این منطقه به صورت همزمان، با هدف هماهنگی هرچه بیشتر در بین عوامل اجرايي این ستاد در آستانه فصل زمستان خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، هادی اسماعیلی دبیر ستاد مديريت بحران و پدافند غیرعامل این منطقه با اشاره به در پیش بودن فصل زمستان و لزوم نبود نقاط آبگیر در محدوده بزرگراه ها و معابر اصلی موجود در این منطقه گفت: در زمان بارندگی های شدید، وجود شیب زیاد در موقعیت شمال به جنوب شهر تهران موجب هدایت آب های سطحی به مناطق پایین دست شده و بعضا به دلیل عدم کشش نهر، باعث آبگرفتگی در معابر و در نهایت منتج به بروز اختلال در ترافیک می شود.

در همین راستا؛ طبق برنامه ريزي ها و هماهنگي هاي به عمل آمده در منطقه21، سه مرحله مانور آبگرفتگي به صورت همزمان در سطح نواحي این منطقه با همكاري معاونت خدمات شهري منطقه، نواحي سه گانه، عوامل آتش نشاني و پليس راهور برگزار شد.

وی در ادامه افزود: از جمله نقاط قوت این مانورهای سه گانه می توان به اجراي صحيح مانور با توجه به هماهنگي هاي قبلي در جلسه توجيهي وفق سناريو، مديريت و فرماندهي عمليات توسط معاون خدمات شهري در اتاق EOC پايگاه ويژه مديرت بحران منطقه21 با بهره گيري از دوربين هاي كنترل ترافيک و بيسيم پايگاه، هماهنگي بين سازماني با توجه به حضور نمايندگان سازمان هاي تخصصي در EOC، هماهنگي عناصر اجرايي در انجام عمليات و آماده بكار بودن تجهيزات و امكانات اشاره کرد.

اسماعیلی در خاتمه یادآور شد: دامنه این مانورها به صورت محلی، سطح E1 بوده و در سه نقطه مجزا در منطقه21 به آدرس های “ناحیه یک تقاطع بلوارگلها و بزرگراه فتح”؛ “ناحیه دو بزرگراه فتح انتهای کانال دستواره” و “ناحیه سه بزرگراه فتح تقاطع رودخانه قوری چای” برگزار شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه