× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

  نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها با انتقاد از مدیریت ضعیف استانی برای جلوگیری از بحران از دولت خواست نسبت به استقرار تجهیزات لجستیکی اقدامات جدی‌تری انجام دهد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،عدنان محمدنصاری نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از […]

 

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها با انتقاد از مدیریت ضعیف استانی برای جلوگیری از بحران از دولت خواست نسبت به استقرار تجهیزات لجستیکی اقدامات جدی‌تری انجام دهد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها،عدنان محمدنصاری نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور نخستین اجلاس شورای عالی استان‌ها در سال 98 با اشاره به وقوع سیل در خوزستان اظهار کرد: از اینجا می‌خواهم بی مدیریتی و بی‌مسئولیتی خوزستانم را فریاد بزنم؛ در روزهایی که خوزستان تشنه بود آب را پشت سدها نگه داشتید و زمین‌های کشاورزی را به شوره‌زار تبدیل و آب شور را به لوله‌های خانگی مردم تزریق کردید و خسارت جبران‌ناپذیری به مردم خوزستان وارد شد.

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها گفت: امروز سیل و آب‌های رهاشده از سدها، زمین، خانه و کاشانه مردم را از بین برده و آن‌ها را بی‌خانمان کرده است. کنترل این اتفاقات کار سختی نیست و نیاز به مدیریت و برنامه‌ریزی دارد که مسئولین استانی ما متأسفانه به آن توجهی نمی‌کنند.

وی افزود: آیا پیش‌بینی این حوادث، کار سختی بود؟ چرا وزارت نیرو برای ذخیره و کنترل خروجی و ورودی آب سدها مدیریت خوبی نداشت. به گفته مسئولین شهری قطعاً در تهران باید سیل می‌آمد اما با تدابیر و مدیریت خوب و راهکارهای مناسب این فاجعه مهار شد و مسئولین شهر تهران سربلند از این حادثه بیرون آمدند.

محمدنصاری ادامه داد: وقتی می‌شود ماه‌ها قبل میزان بارش را پیش‌بینی کرد و زودتر به داد مردم رسید چرا مسئولین دولتی کمتر از یک هفته قبل به فکر خوزستان افتاده و از این اتفاق غافل ماندند؛ این سهل‌انگاری و عدم مدیریت صحیح است. این یعنی عدم وجود مدیران کار بلد و کارشناس است.

وی گفت: وقتی یک مدیر کار بلد و کارشناس و دلسوز جای خود را به مدیر بی‌تجربه و منتصب شده از روی سیاست بدهد غیرازاین هم انتظار نخواهد بود؛ خوزستان از بی مدیریتی و بی‌مسئولیتی می‌نالد و نیاز به مسئولین دلسوز دارد.

محمدنصاری افزود: در این ایام که به‌سختی بر مردم سیل‌زده می‌گذرد، بازدید مسئولین کت‌وشلواری بیشتر از خدمات و کمک‌های آنان است. کمک‌های دولت آن‌چنان‌که بایدوشاید جوابگوی این حوادث نیست.

وی بیان کرد: سعه‌صدر مسئولین کمتر از مردم سیل‌زده است. مسئولی که با کت‌وشلوار خود اقدام به بازدید می‌کند ولی طاقت و حوصله آن کمتر از مردم صبور و سیل‌زده باشد و تحمل شنیدن حرف‌های پیرمردی که شکایت خود را به‌صورت درد و دل عنوان می‌کرد را ندارد اینجاست که باید گفت المشتکی الی الله. ولو حرف آن پیرمرد ناراحت‌کننده بود، می‌بایست به جهت سن و سالش و قرار داشتن در آن وضعیت، مورداحترام واقع می‌گرفت.

محمدنصاری افزود: این نشان می‌دهد که مسئولین استانی ما خسته و طاقت شنیدن حرف‌ها و انتقاد مردم را ندارند، مردمی که پای این نظام ایستاده‌اند و از مرزهای جمهوری اسلامی ایران پاسداری می‌کنند. از مردم و جوانان شجاع و همدل خوزستان به خاطر ایستادگی و مقاومت در برابر سیل و همچنین از مواکب مردمی برپاشده که در حال خدمات‌رسانی به هم‌وطنان خود هستند تشکر می‌کنم و از دولت و مسئولین می‌خواهم نسبت به افزایش ماشین‌آلات خدمات‌رسانی و دیگر ابزارهای موردنیاز مردم اقدام کند.

نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها گفت: همچنین از وزارت نیرو و دیگر مسئولین مربوطه انتظار می‌رود نسبت به مدیریت صحیح آب سدها و جلوگیری از چنین اتفاقاتی برنامه بهتری داشته باشد.

وی خطاب به روحانی گفت: جناب آقای رئیس‌جمهور بی مدیریتی خوزستان در چندین سال سابق، ریز گردها و در سال گذشته خشک‌سالی و امسال هم سیل و سیلاب را در برداشته است و چنانچه این بی مدیریتی ادامه یابد قطعاً در سال‌های آینده باید منتظر اتفاقات و حوادث جدیدی باشیم. هم‌اکنون خوزستان نیاز مبرم به خدمات‌رسانی دارد. مردم خوزستان در شرایط سختی به سر می‌برند، به داد مردم سیل‌زده خوزستان برسید.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد