× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 2 گفت: در راستای تامین رفاه وتسهیل در بهره مندی توان یابان از خدمات شهری، اماکن فرهنگی ،تفریحی ، خدماتی و معابر منطقه مناسب سازی می شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، محمد رضا کرمی معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 2، […]

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 2 گفت: در راستای تامین رفاه وتسهیل در بهره مندی توان یابان از خدمات شهری، اماکن فرهنگی ،تفریحی ، خدماتی و معابر منطقه مناسب سازی می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، محمد رضا کرمی معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 2، با اعلام این خبرگفت: بخشی از نقاط و اماکن شهری متناسب با شرایط افراد کم توان طراحی نشده بود و با توجه به سیاست های مدیریت شهری در فراهم کردن فضای مناسب و تسهیل در تردد این افراد، با اجرای طرح های عمرانی بوستان ها ،اماکن فرهنگی، اداری و معابر شهری برای تردد افراد توان یاب و سالمندان همسطح سازی و مناسب سازی می شود.

وی مناسب سازی سرای محلات را از اقدامات اجرایی جهت بهره مندی افراد توانیاب از خدمات فرهنگی و آموزشی برشمرد و گفت: مناسب سازی سرای محلات بهرود،شریف ،سپهر و شهرآرا دردستور کار قرار گرفت و در حال حاضر اقدامات اجرایی در سرای محله بهرود به پایان رسیده و مناسب سازی سایر سرای محلات نیزبا پیشرفت فیزیکی 65 درصد در حال انجام است.

معاون فنی وعمران منطقه 2 مناسب سازی بوستان های شاهین،پرواز ،کودک،عزیزی و صدف را ازدیگر اقدامات منطقه دراین زمینه عنوان کرد و گفت: احداث رمپ تامین و نصب مبلمان،نرده های حفاظ و میله های دستگرد ، تجهیزات تندرستی و آمادگی جسمانی و سرویس های بهداشتی ویژه توان یابان از جمله اقدامات اجرایی در مناسب سازی بوستان ها برای این افراد است.

کرمی گفت: با توجه به اینکه منطقه2 دارای معابر تردد زیادی است، مناسب سازی خیابان های دادمان ،زرافشان و فاتحان به عنوان محورهای پایلوت درحال انجام است .
به گفته وی همسطح سازی پیاده روها، احداث رمپ ، مناسب سازی شیب گذرگاه ها در معابر، مناسب سازی ایستگاه های حمل ونقل عمومی و…از جمله این طرح هاست.

وی همچنین از جانمایی ومناسب سازی فضای پارک خودرو ویژه توان یابان خبردادو گفت: فضاهای پارک مقابل مراکز اداری ، بوستان ها و مراکز فرهنگی از جمله سرای محله بهرود، بوستان های صدف و کودک ، ساختمان های شهرداری ناحیه 5 و 8و همچنین خیابان های فاتحان و زرافشان جانمایی شده است

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد