× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به همراه شهردار منطقه 2 و جمعی از معاونین و مدیران مسیر بازدید از پروژه های مشارکتی این منطقه را در سه شنبه های بدون خودرو با دوچرخه پیمودند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، محسن پورسید آقایی معاون حمل ونقل […]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به همراه شهردار منطقه 2 و جمعی از معاونین و مدیران مسیر بازدید از پروژه های مشارکتی این منطقه را در سه شنبه های بدون خودرو با دوچرخه پیمودند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، محسن پورسید آقایی معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران به همراه رسول کشت پور شهردار منطقه 2 تهران،از برخی پروژه های مشارکتی این منطقه مانند پل معلق آسمان، اسنو پارک فلای لند، ایستگاه دوچرخه های بیدود، اپلیکیشن دیدبان و زمینهای سنگ بری و سنگ فروشی محدوده میدان کتاب که به تازگی با اجرای فاز دوم مقدار زیادی از این زمینها تخلیه و در حال ساماندهی می باشد بازدید کرد.

رسول کشت پور در این بازدید اظهار کرد: مدیریت شهری این منطقه تا کنون تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا با اجرای پروژه های مشارکتی موفق گامی در جهت تامین آسایش و رفاه حال شهروندان بردارد و با ایجاد امکانات تفریحی و رفاهی کیفیت زیست شهری را در این منطقه تا حد امکان بهبود بخشد.

شهردار منطقه 2 با بیان اینکه حمایت از پروژه های توسعه حمل و نقل عمومی و تسهیل تردد شهروندان در سطح شهر از مهمترین اولویت ها و دغدغه های این منطقه است افزود: تا کنون با امضاء توافق نامه های خرید 1 رام قطار برای خط 7 مترو تهران و افزایش 20 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی در حد فاصل خط دانشگاه صنعتی شریف تا میدان صنعت، امضاء توافق نامه جهت کمک به توسعه و راه اندازی خط 6 مترو و احداث 19 ایستگاه دوچرخه اشتراکی بیدود در سطح منطقه،گام های موثری برای توسعه حمل و نقل عمومی و فرهنگ سازی استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی با هدف حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا در این منطقه انجام شده است.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران نیز پس از این بازدید و در جلسه شورای مدیران حمل ونقل و ترافیک منطقه 2 ضمن تقدیر از میزبانی شهرداری این منطقه گفت: مناسب سازی محیط شهری برای توانیابان باید در اولویت کارهای همه مناطق قرار گیرد و خیابانها شرایط مناسبی برای تردد افراد توانیاب، کودکان و … قرار گیرد.

پور سید آقایی با تاکید بر لزوم نظارت و کنترل بیشتر در جلوگیری از تصرف پیاده راه ها و یا بخش هایی از خیابانها توسط کار گاه های ساختمانی و پروژه های عمرانی که محل تردد شهروندان می باشد افزود: کار گاه های ساختمانی حق ندارند معابر را مورد تصرف خود قرار دهند چرا که مانع عبور و مرور مردم و معلولین می شوند.

وی با بیان اینکه منطقه 2 به دلیل شلوغی و حجم بالای تردد کاملا نیازمند توسعه حمل و نقل عمومی و مترو است اظهار کرد: تکه شمالی خط 7 مترو بسیار شلوغ تر از سایر قسمتهای این خط است از این رو بهبود وضعیت خط 7 مترو ضرورت دارد و باید سر فاصله رسیدن قطارها به کمتر از 12 دقیقه کاهش یابد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر تمرکز زیست شبانه در قسمت های مشخص و با نظارت و کنترل کار ارزندهای است افزود: با این کار می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد و با توسعه اقتصاد شهری به کسب و کارهای کوچک رونق بخشید و باعث افزایش نشاط اجتماعی و ساماندهی دستفروشان شد.

پور سید آقایی با اشاره به ضابطه مند کردن نحوه واگذاری پیاده راه ها و استفاده از فضای های باز شهری توسط شهرداری منطقه 2 خاطر نشان کرد: ساماندهی پیاده راه ها علاوه بر جلب رضایت شهروندان و ایجاد فضایی شاد و امید بخش در سطح معابر و فضاهای باز شهری منجر به ایجاد فرصت های شغلی برای شهروندان، رونق صنعت گردشگری، تزریق روحیه امید و ارتقا سطح درآمد پایدار شهرداری می شود و درآمد حاصل از آن برای شهر و محیط زیست شهروندان هزینه می شود که خوشبختانه شهرداری منطقه 2 تا کنون در این امر موفق عمل کرده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد