× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: تراز اقتصاد پسماند هیچ جای دنیا مثبت نیست و عبارت «طلای سیاه» درباره آن اشتباه است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، علیرضا شریفی فرد معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، در همایش رویداد کلیماتون که صبح امروز برگزار شد، گفت: در حال […]

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: تراز اقتصاد پسماند هیچ جای دنیا مثبت نیست و عبارت «طلای سیاه» درباره آن اشتباه است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، علیرضا شریفی فرد معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، در همایش رویداد کلیماتون که صبح امروز برگزار شد، گفت: در حال حاضر در شهر تهران حدود 8 هزار تن پسماند عادی شهری تولید می شود که از این میزان آن بخش که کاملا قابل احصا است زباله هایی است که به آرادکوه می رود که میزان آن 5 هزار و 300 تا 6 هزار تن است. فاصله دو هزار تنی بین آنچه به آرادکوه می رود و تولید پسماند در تهران همان پسماندی است که بازیافت می شود.

وی با بیان اینکه در بحث نظافت شهر، شرایط تهران آبرومند است، ادامه داد: مدیریت جمع آوری زباله و انتقال آن به آرادکوه در شرایط خوبی است هر چند سازمان مدیریت پسماند و شهرداری موظف به نگهداشت شهر هستند و نگهداشت صرف شهر مانع از توجه کافی به موضوع توسعه است و این مشکل در توسعه پسماند ایجاد شده است. یعنی ما نتوانسته ایم در حوزه مدیریت پسماند اقدامات توسعه ای را انجام دهیم.

شریفی فرد به موضوع پسماند بیمارستانی اشاره کرد و گفت: آمار پسماندهای بیمارستانی از حدود 60 تن بیشتر است و به 100 می رسد اما بخشی از این زباله ها همراه زباله های عادی دفع می شود. در زمینه نخاله های ساختمانی به شدت در معرض آسیب هستیم، در تهران روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی تولید می شود که رقم بالایی است.

وی عنوان کرد: ما در مدیریت پسماند با دو چالش مواجه هستیم؛ یکی چالش در مبدا و یکی در مقصد. در تفکیک زباله از مبدا با وجود برخی اقدامات انجام شده است موفقیت چندانی در این زمینه نداشتیم و براین اساس به مشارکت مردم نیاز داریم.

شریفی فرد با رد «طلای سیاه» بودن زباله گفت: برخلاف تصوری که وجود دارد تراز اقتصاد پسماند هیچ وقت مثبت نمی شود و این عبارت طلای کثیف اشتباهی است که استفاده می شود.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد