× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاونت اجتماعی و مطالبه گری ستاد امربه معروف و نهی از منکر پاکدشت با اشاره بر اهمیت شناخت ظرفیت های فضای مجازی بر امیدآفرینی بر بهره گیری صحیح در راستای امید آفرینی تاکید کرد. 

مهدی باقوت در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ثمره نیوز با تاکید بر اهمیت دقت دستگاه های متولی به فضای مجازی، ولنگاری ایجاد شده در آستانه انتخابات را مضر در عرصه مطالبه گری دانست و اظهارداشت: مطالبه گری با سرشاخه های متعدد باعث رفع مشکل و شکل گیری بخش جدیدی از امید افرینی در جامعه می شود اما در آستانه انتخابات با تشکیل گروه های متعدد در فضای مجازی به اسم مطالبه گری در مقابل مطالبه گری صف ارایی کرده که نتیجه غیراز امیدآفرینی شکل می گیرد.

وی در ادامه افزود: مطالبه گری با شاخه های متعدد که در علم بصورت اکتسابی نهفته شده نباید باعث تخریب افراد و اشخاص شده و تشویش اذهان عمومی را بوجود بیاورد؛ در واقع نیت فرد مطالبه گر باید به نفع مردم باشد نه در جهت گریز از جامعه شود.

مسئول قرارگاه رسانه و فضای مجازی پاکدشت در ادامه تصریح کرد: یکی از بزرگ ترین آفت های مطالبه گری نا صحیح ، تخریب دستاوردهای است که زحمات زیادی برای آن کشیده شده و نگاه تک بعدی  فقط به برخی کمبود ها و کاستی ها باعث خواهد شد ناخواسته افکار عمومی را به سمت کم کاری ها و خلع ها هدایت کنیم.مطالبه گری با حفظ چارچوب های قانونی باید امید آفرینی و در راستای ظرفیت آفرینی و روشن شدن اشتباهات با هدف ترمیم و تصحیح انجام شود.

باقوت در ادامه با تاکید بر اهمیت دفاع از مطالبه گر واقعی گفت: ستاد در جایگاه قانونی از مطالبه گران که بدون قصد و غرض شخصی و حب و بغض مطالبه می کنند دفاع می نماید اما بدانند ان افرادی که به اسم مطالبه گری به دنبال منافع شخصی و یا گروه خاص باشند ضمن شناسایی قانونی برخورد خواهد شد.

معاونت اجتماعی و مطالبه گری ستاد امربه معروف و نهی از منکر پاکدشت در ادامه یاداور شد: رهبر معظم انقلاب بارها به فرصت های فضای مجازی اشاره فرمودند این ظرفیت ها را به درستی و در راستای شکوفایی نظام استفاده کنیم نه به نفع مصارف شخصی.

وی در ادامه اضافه کرد: رهبرانقلاب  در جمع دانشجویان یک نکته مهم درباره مطالبه گری فرمودند، “مطالبه‌گری شما به‌گونه‌ای باشد که هم در بیان صورتِ مسائل و هم در مقام ارائه راه‌حل‌ها، با دشمن مغرض، مخرج مشترک پیدا نکنید”

وی در پایان خاطرنشان کرد: ملاحظات شرعی و قانونی را در انتخاب موضوع مطالبه‌گری رعایت کنیم

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه