× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رضا محمودی لموکی مرد پشت پرده عین اللهی در مجلس، علی رغم دریافت پیشنهاد معاونت پارلمانی وزارت بهداشت، از این وزارتخانه رفت تا با توجه به شناختی که نسبت به حال و هوای این روزهای مجلس دارد شائبه های استیضاح وزیر بهداشت بیش از پیش تقویت شود.

به گزارش ثمره نیوز،رضا محمودی لموکی که دی ماه سال گذشته به عنوان مشاور وزیر بهداشت در امور اجتماعی و دبیر کارگروه خیّرین سلامت مشارکت های مردمی منصوب شده بود را همگان به عنوان چهره اصلی و اثرگذار و پشت پرده وزیر بهداشت در مجلس می شناختند و رهایی عین اللهی از گردنه های پر پیچ و خم ۲۲۷ تذکر کتبی، ۲۲۴ سوال، ۹ فقره و سه مورد تحقیق و تفحص مجلس در مدت حدود ۵۰۰ روز تکیه بر کرسی وزارتش را نتیجه مذاکرات و رایزنی های وی ارزیابی می کردند.

وی که در ماه های اخیر به عنوان جدی ترین گزینه برای جایگزینی حسنعلی غفاری معاون پارلمانی وزارت بهداشت، مطرح بود با حکم دهقانی فیروز آبادی به عنوان سرپرست حقوقی و امور مجلس معاونت علمی ریاست جمهوری معرفی شد تا شائبه های استیضاح وزیر بهداشت نقش جدی تری به خود بگیرد.

به باور کسانی که محمودی لموکی را می شناسند ترک وزارت بهداشت توسط او از این جهت قابل تامل است که با شناختی که از فضای مجلس و آرای نمایندگان دارد علی رغم میل باطنی اش به جایگاه بارها وعده داده شده معاونت پارلمانی وزارت بهداشت، عملا حاضر نشده روی بازیکن بازنده شرط بندی کرده و اعتبارش را خرج وزیری که رفتنش مسجل شده است؛ نماید.

به نظر می رسد با هجرت ناخواسته این مهره نزدیک به شهریاری رییس کمیسیون بهداشت مجلس، عین اللهی بخش قابل توجهی از قدرت رایزنی خود برای بقا بر کرسی وزارت بهداشت را عملا از دست داده است و تنها امیدش به رابطه نزدیک معاون پارلمانی فعلی اش با رئیس مجلس است که آن هم بدلیل تصمیمات اخیر عین اللهی برای برکناری وی در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

به هر حال حضور محمودی لموکی در معاونت پارلمانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگ برنده ایست که وزیر بهداشت به راحتی از دست داده است.

حال باید منتظر ماند و دید که رفتن این مرد کار بلد با مجلس آشنا، از وزارت بهداشت، چه تاثیری در ماندن یا رفتن عین اللهی می گذارد مردی که در رصد فضای مجلس و تصمیمات بزرگ همیشه خوب عمل کرده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه