× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مرتضی الویری با اشاره به افرادی که به دلیل تخلفاتی توسط قوه قضاییه از شورا سلب عضویت شده‌اند، گفت: این وضعیت اقدام درستی نیست، چون اگر عضوی از ضوابط تخلف کند موضوع باید در هیئت حل اختلاف که مرجع رسیدگی به آن است بررسی شود و سایر تخلفات از سو‌ی قوه قضاییه بررسی خواهد شد. […]

مرتضی الویری با اشاره به افرادی که به دلیل تخلفاتی توسط قوه قضاییه از شورا سلب عضویت شده‌اند، گفت: این وضعیت اقدام درستی نیست، چون اگر عضوی از ضوابط تخلف کند موضوع باید در هیئت حل اختلاف که مرجع رسیدگی به آن است بررسی شود و سایر تخلفات از سو‌ی قوه قضاییه بررسی خواهد شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی شورای عالی استان‌ها، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها صبح امروز در حاشیه برگزاری اجلاس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران حضور یافت و با اشاره به حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس‌جمهور در جلسه امروز گفت: حضور او ازاین‌جهت صورت گرفت که مسئولیت هیئت حل اختلاف مرکزی هم با خانم جنیدی است.

رئیس شورای عالی استان‌ها با تأکید بر اینکه بالاترین مرجع رسیدگی به تخلفات شورا‌ها و نظارت بر مصوبات آن‌ها هیئت حل اختلاف است، گفت: بر همین اساس جلسات مشترکی را برای حل موضوعات جاری برگزار کردیم.

وی با اشاره به افرادی که به دلیل تخلفاتی توسط قوه قضاییه از شورا سلب عضویت شده‌اند، گفت: این وضعیت اقدام درستی نیست، چون اگر عضوی از ضوابط تخلف کند موضوع باید در هیئت حل اختلاف که مرجع رسیدگی به آن است بررسی شود و سایر تخلفات از سو‌ی قوه قضاییه بررسی خواهد شد.

الویری بابیان این‌که مواردی در مورد مصوباتی که ابطال می‌شود وجود دارد، اظهار کرد: مقرر شد سازوکار مناسبی در نظر گرفته شود تا با کاهش این مصوبات از موارد ابطالی هیئت حل اختلاف کم شود.

رئیس شورای عالی استان‌ها بابیان اینکه سازمان بازرسی کل کشور به انتخابات شورایاری‌ها ایراداتی گرفته بود، اظهار کرد: ماه گذشته برابر یکی از بند‌های سال ۷۵ مصوبه‌ای را به تصویب رساندیم که در آن قانون اعلام می‌شد شورای شهر می‌تواند افرادی را برای نظارت انتخاب کند که این مصوبه برای تائید به هیئت‌وزیران رفته است.

وی در ادامه به ماجرای نجفی شهردار پیشین تهران پرداخت و گفت: من در اینجا خیلی صریح اعلام می‌کنم که هیچ‌یک از اعضا در مورد مسائل مطرح‌شده در مورد نجفی اطلاع نداشتند.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه در پاسخ به سؤالی به اینکه چرا نجفی را به‌عنوان شهردار انتخاب کردید، گفت: ما به آن نجفی رأی دادیم که در افکار عمومی او را بهترین وزیر آموزش‌وپرورش می‌شناختند و ما به نجفی رأی دادیم که کسی عصبانیت او را ندیده بود و وقتی در سازمان برنامه‌وبودجه بود بهترین کارنامه را داشت.

الویری افزود: اگر در میان احزاب و حتی میان کارگزاران کسی در مورد موضوع آقای نجفی اطلاع داشت اعضا به نجفی رأی نمی‌دادند.

وی در ادامه در واکنش به کلیپی که از او در فضای مجازی منتشرشده و او نسبت به وضعیت مالی چند تن از مقامات کشوری و لشگری اظهارنظر می‌کند، گفت: این کلیپ یک بازی رسانه‌ای بوده و هدف منتشرکنندگان مخدوش کردن وحدت ما بوده، زیرا من هیچ مطلبی در مورد فرماندهان سپاه بیان نکردم.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه با اشاره به اینکه مدیریت شهری در اواخر سال ۹۶ تعداد ۱۲ تخلف از مدیران قبلی را به قوه قضاییه اعلام کرده بود، اظهار کرد: من نسبت به این موضوع انتقاد کردم که چرا نسبت به رقص چند کودک فوراً اقدام کردند، ولی در مورد تخلفات مالی که گزارش آن را داده بودیم هیچ اقدامی انجام نشد.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد