× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

صبح روز شنبه یازدهم اسفندماه سال 1397، تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک به همراه 3 پروژه عمرانی دیگر مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.   به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرداری تهران، 4 پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک، مقاوم سازی و بهسازی لرزه […]

صبح روز شنبه یازدهم اسفندماه سال 1397، تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک به همراه 3 پروژه عمرانی دیگر مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

 

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرداری تهران، 4 پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک، مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با مسیر ورودی نمایشگاه بین المللی شهر تهران، مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های امام علی(ع) و شهید بابایی و فاز دوم پروژه احداث شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده خیابان خاوران، عناوین طرح هایی است که صبح روز شنبه یازدهم اسفندماه سال جاری، طی مراسمی با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران رسما به بهره برداری می رسند.

مهندس ایرج معزی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در توضیح پروژه هایی که هفته آینده افتتاح می شوند، گفت: تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک، یک تقاطع 3 سطحی است؛ در این طرح، بزرگراه شهید حکیم در محل تقاطع با بلوار المپیک در تراز موجود ادامه یافته، حرکت شمالی- جنوبی بلوار یادشده به تراز منهای یک منتقل شده و در نهایت گردش ترافیکی شمال به شرق از طریق یک پل جهتی تامین شده است. برقراری ارتباط آزادراه تهران- کرج و بلوار شرقی مجموعه ورزشی آزادی به میدان دهکده المپیک و همچنین اتصال بلوار المپیک به بلوارهای شرقی و غربی مجموعه ورزشی آزادی، از جمله مهمترین تاثیرات ترافیکی پروژه مذکور به شمار می آید.

معزی در مورد پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید چمران با مسیر ورودی نمایشگاه بین المللی شهر تهران نیز گفت: این پل با قدمتی حدود 45 سال، شامل 2 دستگاه پل بتنی با عرشه پیش تنیده است. استهلاک و از بین رفتن تمام نئوپرنها و الاستومرهای پل، عدم جوابگویی سازه مقابل نیرو های طولی و عرضی ناشی از زلزله، وجود ترک های متعدد در ستون ها، آسیب دیدگی شدید قرنیز ها و همچنین از بین رفتن پیاده روها، ایزولاسیون و روکش آسفالت پل، از جمله مهمترین نواقص و مشکلاتی بود که سبب تعریف، طراحی و اجرای پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل چمران- نمایشگاه شد.

از سوی دیگر در مورد پل تقاطع بزرگراه های امام علی(ع) و شهید بابایی، فرسودگی نئوپرن ها و الاستومرها، ضعف کلیدهای برشی برابر زلزله، وجود ترک های متعدد در سرستون ها و از بین رفتن درزهای انبساط، کارشناسان شرکت یادمان سازه را بر آن داشت تا این پل بتنی را از طریق اعمال راهکارهای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای، به شرایط مناسب سرویس دهی بازگردانند. این پل سواره رو با قدمتی حدود 20 سال، از جمله پل های پرتردد شبکه معابر بزرگراهی در محدوده منطقه یک تهران است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در ادامه به فاز دوم پروژه احداث شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده خیابان خاوران اشاره کرد و گفت: این پروژه شامل 1400 متر لوله گذاری در طول خیابان خاوران (در بخش حدفاصل خیابان مخبر تا خیابان ناصری) به انضمام بخشی از طول خیابان ناصری است. بهره برداری از این بخش شبکه جمع آوری و هدایت آب های سطحی، ضمن کمک به کاهش مشکل آبگرفتگی در مناطق 14 و 15، امکان بهسازی انهار موجود در محدوده خیابان خاوران را فراهم ساخته و در نگاهی وسیعتر سبب اصلاح شبکه جمع آوری و مدیریت آبهای سطحی شرق و جنوب شرق پایتخت خواهد شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد