× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

برزین ضرغامی مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: مجری ابر پروژه پهنه رودکی مشخص شده و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته به زودی عملیات عمرانی آن از خیابان شهریار آغاز می‌شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی‌ مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران، […]

برزین ضرغامی مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: مجری ابر پروژه پهنه رودکی مشخص شده و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته به زودی عملیات عمرانی آن از خیابان شهریار آغاز می‌شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی‌ مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران، در نشست «پهنه رودکی از نگاه مدیران» با بیان این مطلب افزود: بخشی از معضلات تهران آلودگی و ترافیک است که به دلایلی از جمله مهاجرت بی‌رویه به این شهر، با آن روبرو هستیم. بسیاری از ناهنجاری‌هایی که امروز می‌بینیم نتیجه رشد ناموزون و خارج از رویه‌ای بوده که صورت گرفته است.

ضرغامی‌ اظهار کرد: می‌توان دید که از نظر فرهنگی شهرداری به دنبال حل و فصل این موضوع است تا بخشی از هم گسیختگی‌های اجتماعی را با پرداختن به فضاهای فرهنگی سامان دهد و فاصله‌های اجتماعی و طبقاتی را از طریق فرهنگ به حداقل برساند.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه در ابتدای سال 97 تحقیقات پهنه رودکی آغاز شد، گفت: ما به عنوان نهاد اجتماعی که باید این رویه شهری را دنبال کنیم در نهایت به این نتیجه رسیدیم که باید از ارتباط و اقتصاد مجموعه فرهنگی فراتر برویم. حالا که قرار است این کار صورت بگیرد و پهنه فرهنگی و هنری که به خیابان انقلاب، نوفل لوشاتو، ولیعصر و حافظ متصل است، دیده شود.

وی انجام نظرسنجی را ضروری دانست و توضیح داد: یکی از کارهای خوبی که انجام شده نظرسنجی از ساکنان پهنه بود. در رویکرد توسعه‌ای اگر قرار است کاری انجام شود حتما باید نظر بازیگران اصلی‌ را که در این منطقه حضور دارند جمع آوری می‌کردیم.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران در توصیف ماهیت پهنه فرهنگی و هنری رودکی، گفت: به نظرم پهنه رودکی فراتر از پروژه‌ است چون آغاز و پایانی دارد البته از این نظر می‌توان آن را پروژه هم تعریف کرد. به محض اینکه عملیات اجرایی در این پهنه آغاز شود و به پایان برسد این سوال به وجود می‌آید که حالا قرار است چه استفاده‌ای از این مجموعه صورت بگیرد.

وی توضیح داد: در واقع این مقدمه‌ای برای استفاده بیشتر از این پهنه است، باید دید که پهنه چه نقش آفرینی‌ می‌تواند در عرصه فرهنگی داشته باشد یا چقدر باعث رونق مجموعه‌های فرهنگی‌ که در این پهنه هستند، می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد