× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت:مطالبات سال جاری دانشگاه‌ها تا اردیبهشت ماه و داروخانه‌ها تا خرداد ماه پرداخت شد. البته بخشی از مطالبات سال ٩٧ باقی مانده است که امیدواریم طی دو یا سه هفته آینده مطالبات پزشکان، فیزیوتراپیست ها، مراکز تصویر برداری و آزمایشگاه‌ها را نیز پرداخت کنیم. به گزارش ثمره نیوز به […]

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت:مطالبات سال جاری دانشگاه‌ها تا اردیبهشت ماه و داروخانه‌ها تا خرداد ماه پرداخت شد. البته بخشی از مطالبات سال ٩٧ باقی مانده است که امیدواریم طی دو یا سه هفته آینده مطالبات پزشکان، فیزیوتراپیست ها، مراکز تصویر برداری و آزمایشگاه‌ها را نیز پرداخت کنیم.

به گزارش ثمره نیوز به نقل آی ‌هینا، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران،در بازدید از اداره کل بیمه سلامت استان خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به تاکید قانون برهزینه کرد در چهارچوب بودجه و محدودیت‌های مالی باید مدیریت منابع را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهیم، زيرا در غیر این صورت با انباشت بدهی مواجه خواهیم شد به همین دلیل باید مدیریت را به نحوی انجام دهیم که رفتارها را منطقی کنیم.

وی افزود: بیمه رایگان باید به افراد نیازمند اختصاص یابد و افراد متمول بايد در حق بیمه خود مشارکت داشته باشند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه استقرار سازمان الکترونیک خط قرمز سازمان بیمه سلامت است، گفت: علت اینکه اجرای نسخه الکترونیکى، استحقاق سنجی و رسیدگی الکترونیک به اسناد از شهرهای کوچک آغاز شد، به این دلیل بود که زیرساخت‌های اجتماعی را فراهم و تجربه کنیم و بعد از اجرای موفقیت آمیز آن این برنامه‌ها را در شهرهای بزرگ نیز اجرایی کنیم.

وی افزود: نسخه نویسی الکترونیک در یک شهرستان از هر استان آغاز شده که تا پایان سال در ٣٠ درصد از شهرستان‌های سراسر کشور اجرایی خواهد شد. همچنین رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری نیز تاکنون در ٢٢٥ بیمارستان اجرایی شده که تا پایان سال ٦٠٥ بیمارستان تحت پوشش این برنامه قرار خواهند گرفت به نحوی که پرداخت‌ها نیز بر اساس آن انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: نمی توان در خلاء تصمیم گرفت و باید در برنامه‌ریزی ها و اجرای برنامه‌ها با شرکای کاری صحبت کنیم. باید از پزشکان درخواست کنیم که خارج از فهرست دارويى كشور تجویز نکنند و داروهای گران قیمت به خصوص برای بیماران خاص که از شرایط مالی مناسبی برخوردار نیستند را زمانی تجویز کنند که از اثرپذیری آن بر بیمار مطمئن باشند.

وی به انجام غیر ضروری برخى از آزمایشات، سی تی اسکن و ام ار آی اشاره کرد و گفت: از این پس انجام این آزمایش‌ها بر اساس راهنماهای بالینی خواهد بود. این محدودیت‌ها تنها با هدف مدیریت منابع نیست بلکه دغدغه اصلی سازمان بیمه سلامت صیانت از سلامت بیمه‌شدگان است.

موهبتی بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید نظارت‌ها را افزایش دهیم تا کمیت و کیفیت خدمات دچار آسیب نشود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد