× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ارزش دفترچه بیمه به خدمات آن و روز آمدی پرداخت بدهی ها می باشد و به بیمه سلامت به لحاظ خدمت ۲۴۰۰قلم دارو، ۲۸۰۰خدمت، ۴۸۰۰۰لوازم مصرفی یا تجهیزات پزشکی در این بسته حمایتی خود جای داده است. به گزارش خبرنگار گروه سلامت ثمره نیوز، طاهر موهبتی مدیر […]

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ارزش دفترچه بیمه به خدمات آن و روز آمدی پرداخت بدهی ها می باشد و به بیمه سلامت به لحاظ خدمت ۲۴۰۰قلم دارو، ۲۸۰۰خدمت، ۴۸۰۰۰لوازم مصرفی یا تجهیزات پزشکی در این بسته حمایتی خود جای داده است.

به گزارش خبرنگار گروه سلامت ثمره نیوز، طاهر موهبتی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، صبح امروز در بیست و سومین جلسه شورای اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت به مناسبت هفته ملی بیمه سلامت در حضور اصحاب رسانه اظهار داشت: ۱۳آبان ماه از طرح اجباری بیمه سلامت همگانی همزمان با بزرگداشت روز ملی سلامت باحضور معاون اول رئیس جمهور،وزیر محترم بهداشت،درمان،آموزش پزشکی ، جمعی از مقامات عالی رتبه کشور رونمایی خواهد شد .

وی گفت:طرح اجباری بیمه سلامت اتفاق بی نظیری در تاریخ سلامت کشور در روزهایی که از محدودیت منابع، از مشکلاتی که دشمنان و استکبار جهانی بر ملت شریف ایران در حوزه سلامت،دارو و غذا تحمیل کردند بایستی از این فرصت ایجادشده نهایت استفاده را داشته باشیم.

موهبتی اظهار داشت:در شرایط سخت اقتصادی حوزه سلامت حساسیتش نسبت به مقاطع دیگر بیش تر است و دولت محترم، سازمان برنامه و بودجه ، وزارت اقتصاد و دارایی کماکان حمایت های خود را ادامه دهند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در خصوص طرح بیمه اجباری سلامت گفت:در این طرح بر خلاف دوره های گذشته برای بیمه شدگان دوره انتظار داریم که وضعیت تضمین مختصری است که حتما مردم به بیمه خود مراجعه کنند .

وی در ادامه تصریح کرد: ارزش دفترچه بیمه به خدمات آن و روز آمدی پرداخت بدهی ها می باشد و به بیمه سلامت به لحاظ خدمت ۲۴۰۰قلم دارو، ۲۸۰۰خدمت، ۴۸۰۰۰لوازم مصرفی یا تجهیزات پزشکی در این بسته حمایتی خود جای داده است.

وی در ادامه افزود:مطالعه ای داشتم در خصوص لیست انتظار کشورها به عنوان نمونه در انگلیس که ما آن را به عنوان کشور موفق می شناسیم لیست انتظار کمتر از ۱۰۰روز نبود و مراجعات آن ها در بیمارستان مشکلاتی دارد در حالی که در حوزه سلامت اعتباراتی می گذارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در خصوص برخی نظرات غیر کارشناسی در مورد راهنمای بالینی افزود:این که می گویند راهنمای بالینی می نویسند در تمام دنیا وجود دارد و از رسانه ها انتظار می رود که این را تبیین کنند .در دنیا بر اساس بالینی خود راهنمایی می نویسند وما در ایران علمای این حوزه ، دانشگاه های علوم پزشکی راهنمای بالینی را می نویسند و می بایست از سلامتی مردم حفاظت و حمایت کنیم .

موهبتی عنوان داشت:در هفته سلامت مقرر گردید که زیرساخت های فنی و فرآیندی توسط وزارت تعاون رفاه اجتماعی که اصولا پیشنهاد دهنده در برنامه ششم این عزیزان بودند و پایگاه اطلاعات ایرانیان این اطلاعات را بروز داشته باشد که حقی از مردم ضایع نشود و مطابق با آیین نامه اعلام خواهیم کرد و این امکان را فراهم آوردیم از طریق سامانه ثبت نام  کنندگان اعلام رضایت کنند و وزارت رفاه از طریق رضایتی که اعلام می کنند به اطلاعات شخصی ، دسترسی و در سیستم  دهک آن ها را تعیین کند .

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در پایان متذکرشد: در حین پاسخ دادن به پرسش نامه در سامانه خواهش بنده این است مردم شریف صادقانه جوابگوی سئوالات  باشند و اگر واقعا از توان مالی مناسبی برخوردار نیستند از یارانه دولتی استفاده کنند و توصیه ما این است که مردم عزیز در طی این۶ ماه حتما نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند و سامانه ۱۶۶۶آماده پاسخگویی به سوالات شما شهروندان در خصوص بیمه سلامت می باشد.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد