× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تاکید بر شناسایی چشمه های استانی و فرا استانی گردو غبار گفت: رسیدگی و مدیریت پدیده گردوغبار در استان تهران یک موضوع ملی است. 

به  گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز؛ حامد یزدی مهر، بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه کمیته  اضطرار پدیده گرد و غبار استان تهران که در اداره کل مدیریت بحران استان تهران با حضور اعضای عضو ستاد برگزار شد اظهار داشت: پدیده گرد و غبار در استان تهران یک موضوع ملی است و نباید فقط به برگزاری جلسات بسنده شود. 

 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه در حوزه تهدیدات گردوغبار ضروری است که چشمه های گردوغبار داخل استانی شناسایی شوند گفت: با شناسایی این چشمه ها می توان راهکارهایی را ارائه داد.

 

یزدی مهر با اشاره به اینکه چشمه های گردوغبار در استان های همجوار نیز از اهمیت ویژه برخوردار هستند افزود: ضروری است که همفکری و گفتمان با استان های درگیر و استفاده از درس آموخته های این مناطق در خصوص مواجهه با گردوغبار در دستور کار اعضای کمیته قرار بگیرد.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران عنوان داشت: نکته با اهمیت بعدی، بررسی آسیب پذیری های استان از کشورهای همجوار است که می توان این موضوع را از طریق سازمان های مربوطه پیگیری کرد.

 

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته بالغ ۲۰جلسه در حوزه گردوغبار برگزار شد بیان داشت: استفاده از درس آموخته های مراکز علمی و دانشگاهی استان های دیگر می تواند در حل این معضل در استان تهران راهگشا باشد.

#استانداری_تهران

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه