× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: نیروهای خدمات شهری از شب گذشته و بامداد امروز به منظور ارائه خدمات به شهروندان تهرانی آماده هستند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهر نوشت،اصغر عطایی با اشاره به بارش برف در برخی از نقاط تهران که از ساعات ابتدایی صبح امروز آغاز شده است، اظهار […]

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: نیروهای خدمات شهری از شب گذشته و بامداد امروز به منظور ارائه خدمات به شهروندان تهرانی آماده هستند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهر نوشت،اصغر عطایی با اشاره به بارش برف در برخی از نقاط تهران که از ساعات ابتدایی صبح امروز آغاز شده است، اظهار کرد: دستورالعمل این موضوع در شهریور ماه گذشته به منظور برف‌روبی آماده شده و در اختیار مناطق قرار گرفته است. همه مناطق سناریوهای لازم را که باید در زمان بارش برف انجام دهند، احصاء کرده و در اختیار دارند.

وی با بیان اینکه این دستورالعمل‌ها بر اساس موقعیت جغرافیایی مناطق شهر تهران در اختیار آنها قرار گرفته است، گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی مناطق، نمک‌پاش، محلول‌پاش و تجهیزات برف‌روبی در اختیار مناطق قرار گرفته و به آن ها آموزش‌های کافی، عوامل انسانی لازم و اعتبارات نیز ارائه شده است.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به اشجار و فضای سبز شهر تهران به هنگام بارش برف توضیح داد: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته به منظور جلوگیری از آسیب رساندن برف به درختان، مناطق مجهز به برف‌تکان شده‌اند و در این باره آموزش‌های کافی نیز به آنها ارائه شده است و با در اختیار داشتن بالابر برای برف‌تکانی درخت‌ها و شاخه‌ها دچار مشکل نخواهند شد.

وی با بیان اینکه نیروهای عملیاتی حوزه خدمات شهری شهرداری تهران از شب گذشته و بامداد امروز در مناطقی که لازم بوده حضور پیدا کرده‌اند، گفت: این افراد در مناطق حاضر هستند تا چنانچه بارش برف آغاز شد نسبت به برف‌روبی اقدام کنند. در حال حاضر ماشین‌آلات سنگین، نمک‌پاش و همچنین جعبه‌های نمک و شن، همگی برای این موضوع حاضر هستند.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران عنوان کرد: در تمام رمپ ها و لوپ‌ها که امکان بارش برف وجود داشته، مخازن زردرنگ شن و ماسه تعبیه شده و این مخازن به طور مرتب شارژ می‌شوند تا در صورت نیاز شهروندان نیز بتوانند از آنها استفاده کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد