× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح ۲ ایستگاه در بخش شرقي خط ۷ متروي تهران طي چند روز آينده خبر داد و گفت: حدفاصل ایستگاه مهدیه تا ایستگاه بسیج به طول ۸.۵ کیلومتر وارد مدار بهره برداري می‌شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و امور بين […]

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح ۲ ایستگاه در بخش شرقي خط ۷ متروي تهران طي چند روز آينده خبر داد و گفت: حدفاصل ایستگاه مهدیه تا ایستگاه بسیج به طول ۸.۵ کیلومتر وارد مدار بهره برداري می‌شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)، علي امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ،با اشاره به افتتاح دو ايستگاه بخش شرقی خط ۷ متروی تهران، گفت: بخش ساختماني و تجهيزاتي مورد نياز براي بهره برداري اين دو ايستگاه بيش از 99 درصد پيشرفت دارد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در خصوص مشخصه ایستگاه میدان محمدیه، گفت: ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است كه ایستگاه خط ۱ آن سال 80 13 افتتاح شده و به زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره برداري مي شود.

امام با اشاره به اينكه روش اجراي اين ايستگاه به صورت زيرزميني بوده است،افزود:زير بناي اين ايستگاه بيش از 15 هزار متر مربع و طول سكوي آن حدود 160متر است.
وي با اشاره به اينكه مسافران از طريق اين ايستگاه ؛به خط 7 و در نتيجه خطوط ديگر دسترسي خواهند داشت،افزود: ايستگاه محمديه داراي 16 پله برقي است كه 8 پله برقي آن نصب شده و 8 پله برقي ديگر نيز به زودي نصب خواهد شد.

وي در ادامه با اشاره به اينكه ايستگاه بسيج واقع در منطقه 14 تهران داراي دو ورودي است كه ورودي شمالي آن در حال تكميل شدن است، تصريح كرد: اين ايستگاه با 6 دستگاه پله‌برقي و رفع نواقص ايمني به زودي به بهره برداري مي رسد.

به گفته مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه(مترو)، اين ايستگاه در تقاطع بزرگراه شهيد محلاتي و بسيج واقع شده و با راه‌اندازي اين ايستگاه، شهروندان به ايستگاه‌هاي اتوبوس BRT پايانه خاوران و علم و صنعت دسترسي خواهند داشت.

وي ادامه داد: بخش تجهيزاتي اين دو ايستگاه شامل دو عدد پست برق، سيگنالينگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سيستم تهويه و مخابرات و كابل كشي نيز تكميل شده است.

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)، با اشاره به اينكه ايستگاه بسيج بيش از 12 هزار مترمربع زيربنا دارد؛بيان داشت: روش اجراي اين ايستگاه به صورت ترانشه باز بوده و طول سكوي اين ايستگاه 160 متر است .

امام با اشاره به اينكه براي بازگشايي ايستگاه‌هاي بسيج و محمديه نياز به ايمن‌سازي و آماده‌سازي ايستگاه‌هاي بخش مياني شامل ايستگاه مولوي،قيام،17 شهريور،شهيد محلاتي و آهنگ بود، گفت: اين ايستگاه ها؛ ايستگاه هاي عبوري به شمار مي آيند كه با تامين منابع مالي طي ماه هاي آينده به بهره برداري خواهند رسيد.

مسیر خط ۷ مترو تهران از حدفاصل شهرک امیرالمومنین تا میدان كتاب (شمال غرب تهران) به طول حدود ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه است.

گفتني است بهره برداری از بخش میانی اين خط( از ايستگاه شهيد نواب صفوي تا ايستگاه مهديه )در تیرماه سال 1397 و بخش شمالی آن (از ايستگاه دانشگاه تربيت مدرس تا میدان صنعت) در اسفندماه سال 1397 انجام شد و در حال حاضر ۱۴ کیلومتر با ۸ ایستگاه در حال خدمات رسانی به شهروندان است كه با افتتاح و بهره برداري بخش شرقي اين خط؛ مجموع طول خط به 22 كيلومتر و تعداد ايستگاه ها به 10 ايستگاه افزايش مي يابد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد