× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهرا با تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های تامین آب تهران از افتتاح فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم در مهر ماه با حضور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای استان تهران،محمد رضا بختیاری مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران،در آیین بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان تهران در هفته دولت که امروز با حضور استاندار تهران، فرماندار تهران و دو تن از نماینده‌های مجلس برگزار شد با بیان این که اعتبار این پروژه‌ها ۱۸۰ میلیارد تومان است گفت: ۴۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌هایی است که امروز افتتاح می‌شود و ۱۴۰ میلیارد تومان نیز به پروژه‌هایی اختصاص دارد که کلنگ‌زنی می‌شوند.

وی با بیان این که ۲۵ درصد آب شرب کل کشور در استان تهران مصرف می‌شود گفت: از حدود ۶.۷ میلیارد متر مکعب آب شرب کشور یک میلیارد و ۳۷۵ میلیون متر مکعب در استان تهران مصرف می‌شود که از این میان یک میلیارد و ۶۰ میلیون متر مکعب به صورت سالانه فقط در شهر تهران به مصرف می‌رسد.

بختیاری در ادامه در مورد پروژه‌های در دست اجرای این شرکت اظهار داشت: یکی از این پروژه‌ها انتقال آب از سد طالقان به سد امیر کبیر است و پروژه دیگر، طراحی تونل ۲۸ کیلومتری است که از سد لار به سمت تهران کشیده می‌شود.

وی افزود: هم‌چنین سد طالقان به صورت مستقیم به تصفیه‌خانه وصل خواهد شد تا چنان‌چه سد امیر کبیر از دسترس خارج شود آب مورد نیاز از سد طالقان تامین شود.

بختیاری از احداث مخازن اضطراری در ۳۷۵ نقطه تهران خبر داد و گفت: این مخازن با هدف تامین آب مردم تهران بعد از وقوع زلزله طراحی شده‌اند و می‌تواند سه تا ۱۰ روز بعد از زلزله آب شرب تهران را تامین کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان این که تابستان امسال رکورد مصرف آب در تهران زده شد اظهار کرد: تهرانی‌ها در مقطع اوج مصرف آب در برخی روزها سه میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب آب مصرف کردند و این در حالی است که استان تهران بعد از استان سیستان و بلوچستان فقیرترین استان کشور از لحاظ منابع آبی است.

به گفته وی آب و فاضلاب استان تهران امسال ۳۶۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی دارند که سهم دولت تنها ۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی در ادامه در مورد آخرین وضعیت پروژه‌های تصفیه خانه‌های فاضلاب تهران توضیح داد: تصفیه‌خانه فیروز بهرام با سرمایه ۱۲۰۰ میلیارد تومان در حال ساخت است و تا پایان سال ۱۳۹۹ به پایان می‌رسد و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای پرند، رباط کریم و پردیس در حال اجراست و تا پایان امسال به اتمام می‌رسند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد