× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت که خوشبختانه تاکنون هیچ یک از ۱۵ هزار پاکبان تهرانی به ویروس کرونا مبتلا نشده اند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل سازمان مديريت پسماند شهرداری تهران،صدرالدین علیپور شب گذشته با حضور در برنامه «دو نیمه ماه» که از شبکه دو […]

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت که خوشبختانه تاکنون هیچ یک از ۱۵ هزار پاکبان تهرانی به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل سازمان مديريت پسماند شهرداری تهران،صدرالدین علیپور شب گذشته با حضور در برنامه «دو نیمه ماه» که از شبکه دو پخش شد، با اشاره به افزایش خدمات رسانی نیروهای سازمان مدیریت پسماند، آتش نشانی و بهشت زهرا (س) در یک ماه اخیر گفت: جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این روزها بسیاری از مردم را خانه نشین کرده است، اما نیروهای سازمان پسماند از جمله اقشاری هستند که به طور مداوم در خیابان ها و معابر حضور دارند. به همین دلیل، باید برای حفظ سلامت این افراد و خانواده هایشان تدابیری می اندیشیدیم.

وی ادامه داد: برهمین اساس، روزانه ۱۵ ساختمان سازمان شامل اماکن اسکان کارگری و ایستگاه های میانی ضدعفونی می‌شوند. تفکیک پسماند هم در تمامی مراکز مناطق ۲۲گانه و مجتمع آرادکوه تعطیل و حقوق ۳ هزار کارگر این مجموعه ها نیز تا ۱۵ فروردین ماه پرداخت شد. همچنین، با همکاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به پاکبانان مبلغی به عنوان هدیه و سبد کالا اهدا شد.

علیپور در پاسخ به این سوال که گاه مشاهده می شود، پاکبانان بدون تجهیزات بهداشتی مانند ماسک یا دستکش معابر را رفت و روب می کنند، عنوان کرد: در این مورد ممکن است از سوی فرد پاکبان یا پیمانکار کم کاری صورت بگیرد، اما استفاده از این وسایل الزام است و ما حتی از مردم خواستیم در صورت مشاهده موارد این چنینی موضوع را به سامانه ۱۳۷ گزارش دهند. سازمان پسماند نیز این موضوع را از طریق ناظران فعال در مناطق پیگیری می کند.

وی تصریح کرد: براساس آخرین اطلاعات، تاکنون هیچ کدام از ۱۵ هزار نیروی پاکبان در شهر تهران به ویروس کرونا مبتلا نشده اند که این امر حکایت از آن دارد که پروتکل های بهداشتی حتی پیش از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در کشور رعایت می شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران این را هم گفت که در صورت ابتلای هر یک از نیروهای کارگری این سازمان به ویروس کرونا، درمانگاه های شرکت شهر سالم پذیرای این افراد است. ضمن اینکه دو پزشک مقیم در آرادکوه به طور مرتب سلامت کارگران به ویژه کارگرانی که در حوزه پسماند بیمارستانی فعالیت می کنند را پایش می کند.

علیپور در ادامه در واکنش به این موضوع که گاه پسماندهای بیمارستانی بدون رعایت نکات ایمنی از سوی بیمارستان به کارگران پسماند تحویل داده می شود، تصریح کرد: وظیفه بیمارستان هاست که پسماند عفونی را بسته بندی و اتوکلاو کنند و در پوشش چند لایه تحویل دهند. وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست هم مسئولیت نظارت بر این امر را برعهده دارند. البته از آن جا که این روزها شرایط کار در بیمارستان ها دشوار است، تلاش کردیم تا نیروهای خود را به شکل مضاعف ایزوله کنیم تا امکان انتقال ویروس از طریق پسماند بیمارستانی به نیروها وجود نداشته باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران همچنین به افزایش تولید زباله در یک ماه اخیر پرداخت و بیان کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا، به دلیل اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند) میزان زباله تولیدی در پایتخت از ۷هزار و ۵۰۰ تن به ۴ هزار و ۸۰۰ تن کاهش پیدا کرد، این در حالیست که در یک ماه اخیر با توقف عملیات تفکیک، روزانه ۷ هزار و ۲۰۰ تن پسماند در تهران دفن می شود.

علیپور در پایان با درخواست از شهروندان برای تولید زباله کم تر گفت که این سازمان به ۵ ویدئوی برتر که از سوی کودکان در حوزه کمک به پاکبانان و کاهش تولید پسماند و شیرابه ساخته شود، جوایزی اهدا خواهد کرد.

کودکان متقاضی برای شرکت در مسابقه «کرونا مثبت» می توانند ویدئوهای خود را به صفحه برنامه «دو نیمه ماه» در فضای مجازی ارسال کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه