× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران، از برنامه ویژه این سازمان برای بهینه سازی و زنده کردن درنگ گاه ها و فضاهای بی دفاع شهری خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیبا سازی شهر تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران،با اشاره […]

برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران، از برنامه ویژه این سازمان برای بهینه سازی و زنده کردن درنگ گاه ها و فضاهای بی دفاع شهری خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیبا سازی شهر تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران،با اشاره به اینکه بهینه سازی درنگ گاه ها برای نخستین بار در شهر تهران به اجرا درآمده است گفت: یکی از پروژه های خرد مقیاس سازمان زیباسازی که اهمیت فراوانی هم برای شهر و شهروندان دارد، بهینه سازی فضاهای بی دفاع شهری یا به اصطلاح فضاهای گمشده شهری مثل زیر پل های سواره، کنج های رها شده محلات است که هدف اصلی آن زنده کردن و روح بخشیدن به فضاهای شهری بی دفاع است که در سطح محلات بلا استفاده مانده و بعضا به لحاظی بصری و امنیتی مخاطراتی را به دنبال داشته است.

ضرغامی افزود: سازمان زیباسازی در اجرای بهینه سازی درنگ گاه ها یا همان فضاهای بلا استفاده شهری، مناطق جنوبی پایتخت را در اولویت کاری خود قرار داد و در ابتدای کار، 15 محله در جنوب تهران شناسایی و معماران شاخص و سرشناس این حوزه معرفی شد تا زمینه بهینه سازی درنگ گاه های این مناطق فراهم شود. ضمن اینکه در سایر نقاط شهر تهران نیز اتفاقات خوبی در این زمینه رقم خورده و بسیاری از فضاهای بلااستفاده شهری، این روزها تبدیل به فضایی کاملا امن، مفید و قابل استفاده برای شهروندان شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اهمیت همکاری و مشارکت مردمی در شناسایی درنگ گاه ها و اجرای این پروژه، گفت: شعار و هدف اصلی سازمان زیباسازی برای بهینه سازی فضاهای گمشده شهری یا همان درنگ گاه ها، ” افزایش مشارکت مردمی”و “کاهش هزینه ها” است که باید به متناسب ترین بهسازی و بازسازی فضاهای گمشده شهری را برای شهر و شهروندان در پی داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که با مشارکت شهروندان و متخصصین و معماران این حوزه بتوانیم اتفاقات خوبی را در حوزه بهینه سازی و زنده سازی درنگ گاه های شهر تهران رقم بزنیم و بسیاری از فضاهای تاریک و مغفول مانده و بلااستفاده شهری را تبدیل به محیطی زیبا، جذاب و کارآمد برای شهروندان کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد