× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل شرکت رایان بورس با بیان اینکه رگولاتور به دنبال ایجاد محدودیت نیست، از آمادگی این شرکت برای همکاری با استارت‌آپ‌هایی که می‌توانند در حوزه چالش‌های حاکمیتی کمک کنند، خبر داد. به گزارش  ثمره نیوز به نقل از فابانیوز،روح‌اله دهقان مدیرعامل شرکت رایان بورس،با اشاره به اینکه با استارت‌آپ‌های حوزه مالی در دو بخش همکاری می‌کنیم، […]

مدیرعامل شرکت رایان بورس با بیان اینکه رگولاتور به دنبال ایجاد محدودیت نیست، از آمادگی این شرکت برای همکاری با استارت‌آپ‌هایی که می‌توانند در حوزه چالش‌های حاکمیتی کمک کنند، خبر داد.
به گزارش  ثمره نیوز به نقل از فابانیوز،روح‌اله دهقان مدیرعامل شرکت رایان بورس،با اشاره به اینکه با استارت‌آپ‌های حوزه مالی در دو بخش همکاری می‌کنیم، اظهار کرد: بحث اول در خصوص بررسی ورود آن‌ها به سندباکس است که در حال طی مراحل اولیه است و این موضوع به تدریج شکل می‌گیرد.
وی اعلام کرد: در رویداد فین‌استارز رونمایی از سایت رجیستری سندباکس را داریم که استارت‌آپ‌ها می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند و در نهایت بررسی‌های فنی لازم توسط رایان بورس در خصوص آن انجام می‌شود.
دهقان به دومین مورد همکاری رایان بورس با استارت‌آپ‌ها اشاره کرد و گفت: بحث دوم همکاری در حوزه چالش‌های رایان بورس در حوزه سیستم‌های نظارتی و حاکمیتی است که سال گذشته نیز در فین‌استارز اعلام کردیم و توانستیم از خدمات برخی استارت‌آپ‌ها استفاده کنیم تا بتوانند روی چالش‌های ما کار کنند.
دهقان ادامه داد: استارت‌آپ‌های دیگر نیز اگر بتوانند در حوزه چالش‌های حاکمیتی به ما کمک کنند، کماکان پذیرای آن‌ها هستیم و اگر آماده باشند ما نیز آماده سرمایه‌گذاری هستیم.
وی همچنین درباره حضور استارت‌آپ‌ها در بازار سرمایه اظهار کرد: بین بازار بورس و بانک در حوزه استارت‌آپی تفاوت وجود دارد؛ چراکه صورت مسئله استارت‌آپ‌ها در حوزه بانک بسیار ساده است و در واقع استارت‌آپ‌ها باید خدماتی در حوزه پرداخت ارائه دهند و با توجه به جذابیت کارمزدها، بسیاری از این استارت‌آپ‌ها به این بخش وارد می‌شوند.
به گفته دهقان حوزه بازار بورس بسیار فنی‌تر و تخصصی‌تر است و صرفا داشتن دانش رایانه‌ای کافی نیست و باید استانداردها و تعاریف بازارهای مالی را بشناسید و این کمی زمان می‌برد تا استارت‌آپ بتواند شناخت کافی را نسبت به این بازار پیدا کند.
دهقان با بیان اینکه بازار بورس در حوزه استارت‌آپی جای پیشرفت بسیاری دارد، اظهار کرد: حضور استارت‌آپ‌ها در حوزه بازار سرمایه در حال حاضر با افقی که در دنیا موجود است فاصله دارد، اما در این مدت رشد خوبی را تجربه کرده است.
وی با بیان اینکه سیاست‌گذار در بازار سرمایه هیچوقت مقابل استارت‌آپ‌ها نیست، گفت: اگر سیاستی گذاشته می‌شود و اینطور به نظر می‌رسد که با استارت‌آپ‌ها مقابله شده باید بدانید که واقعا اینگونه نیست.
مدیرعامل رایان بورس افزود: همانطور که بازار سرمایه پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، ابعاد زیادی هم دارد که می‌تواند برای استارت‌آپ و استفاده‌کنندگان از آن مخاطره‌آمیز باشد که نهاد حاکمیتی در این حوزه حساسیت دارد؛ در واقع می‌خواهد این‌ها را در یک محفظه امن قرار دهد و شاید دلیل ایجاد سندباکس نیز همین موضوع است.
دهقان با بیان اینکه رگولاتور به دنبال ایجاد محدودیت نیست، تصریح کرد: رگولاتور در عین حال وظیفه دارد از منافع عمومی محافظت کند و به همین دلیل شاید مجبور باشد برخی محدودیت‌ها را اعمال کند.
به گفته وی استارت‌آپ‌ها باید به اندازه‌ای مزیت رقابتی داشته باشند که بحث مقابله با آن‌ها مطرح نباشد، در واقع به اندازه‌ای این محصول قدرتمند باشد که موانع عادی نتواند جلوی کاربران آن را بگیرد.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد