× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علی امام مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) با اشاره به اينكه تکمیل سیستم ایمنی خطوط متروي تهران ، اولویت اصلی مدیریت شهری است ، گفت: عهد داریم مسافران در امنیت کامل باشند و هرگز ایمنی مردم را با هیچ چیزی معامله نمی‌کنیم چرا كه حفظ جان شهروندان و سلامت آنان […]

علی امام مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) با اشاره به اينكه تکمیل سیستم ایمنی خطوط متروي تهران ، اولویت اصلی مدیریت شهری است ، گفت: عهد داریم مسافران در امنیت کامل باشند و هرگز ایمنی مردم را با هیچ چیزی معامله نمی‌کنیم چرا كه حفظ جان شهروندان و سلامت آنان در اولويت كار قرار دارد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومي و بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)، علی امام مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)،در مراسم شبگردي اصحاب رسانه كه به ميزباني اين شركت و در حاشيه بازديد خبرنگاران از پروژه خط 7 مترو و ايستگاه هاي آماده افتتاح (بسيج و ميدان محمديه) و تست دود و سيگنالينگ به همراه مديران شهري برگزار شد، با اشاره به اينكه سامانه هاي بخش تجهيزاتي خط 7 مترو زودتر از يك ماه ديگر به بهره برداري مي رسد، گفت: دو ایستگاه در بخش شرقي خط ۷ متروي تهران شامل ايستگاه بسيج و ميدان محمديه (حدفاصل ایستگاه مهدیه تا ایستگاه بسیج )به طول هشت و نيم کیلومتر وارد مدار بهره‌برداري می‌شود.

وي گفت: در حال حاضر ورودي جنوب شرقي ايستگاه ميدان محمديه براي بهره برداري آماده شده و مسافران مي توانند از اين ورودي، وارد خط 7 متروي تهران شوند.
امام ادامه داد: با دفتر شهردار تهران در حال هماهنگي هستيم و اين آمادگي وجود دارد كه تا دو هفته آينده اين بخش (ورودي جنوب شرقي ايستگاه ميدان محمديه) وارد مدار بهره برداري شود.

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)،با اشاره به اينكه بخش ساختماني و تجهيزاتي مورد نياز براي بهره برداري اين دو ايستگاه بيش از 99 درصد پيشرفت دارد، بيان داشت:ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است كه ایستگاه خط ۱ آن سال 1380 افتتاح شده و به زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره برداري مي شود.

وي در ادامه با اشاره به اينكه ايستگاه بسيج واقع در منطقه 14 تهران داراي دو ورودي است كه ورودي شمالي آن در حال تكميل شدن است، تصريح كرد: اين ايستگاه در تقاطع بزرگراه شهيد محلاتي و بسيج واقع شده و با راه‌اندازي اين ايستگاه، شهروندان به ايستگاه‌هاي اتوبوس BRT پايانه خاوران و علم و صنعت دسترسي خواهند داشت.

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)،با اشاره به اينكه براي بازگشايي ايستگاه‌هاي بسيج و محمديه نياز به ايمن‌سازي و آماده‌سازي ايستگاه‌هاي بخش مياني شامل ايستگاه مولوي، قيام، 17 شهريور، شهيد محلاتي و آهنگ بود، گفت: اين ايستگاه ها؛ ايستگاه هاي عبوري به شمار مي آيند كه با تامين منابع مالي طي ماه هاي آينده به بهره برداري خواهند رسيد.

وي در خصوص بخشي از ويژگی های پروژه خط 7 متروی تهران بيان داشت:عمیق ترین خط متروی تهران با عمق 56 متر در محدوده بیمارستان امام خمینی (ره) و برج میلاد تهران در اين خط قرار دارد.

به گفته مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) اين خط داراي بیشترین ایستگاه های تقاطعی با شبکه متروی تهران بوده و همچنين بیشترین تعداد مسافرگیری باتوجه به تعداد ایستگاه ها در اين خط انجام مي شود.

امام با اشاره به اينكه طراحی و اجرای سامانه تهویه مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا در راستاي افزایش ایمنی، کاهش مصرف انرژی و آسایش مسافرین در اين خط انجام شده است، گفت: ما هرگز ايمني مردم را با هيچ چيزي عوض نمي كنيم و اين امر اصل خدشه ناپذير ماست كه به آن پايبند هستيم، بنابراين هيچ ايستگاه و بخشي از خطوط مترو افتتاح نخواهد شد مگر آنكه ايمني آن به طور كامل لحاظ شده باشد.

وي ادامه داد: تمامي اركان از جمله شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)، پيمانكار و مشاور خطوط در اين زمينه مسئوليت دارند و زماني كه بخشي به افتتاح مي رسد بايد تمامي اين بخش ها؛ از لحاظ ايمني به تاييد رسيده باشد.

وي با تاكيد بر اينكه اولويت ما در متروي تهران رعايت اصول و استانداردهاي لازم است، تصريح كرد:متاسفانه برخي اظهار نظرها در خصوص برخي مباحث مربوط به ايمني مترو و ايستگاه ها؛ ناشي از اطلاعات ناقص است چرا كه ايمني كامل درشرايط نرمال و در شرايط اضطرار در متروي تهران مورد توجه است.

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)، در ادامه به برخي نواقص در خصوص پايانه هاي مترو اشاره كرد و گفت: در خط 7 متروي تهران ؛ پايانه اي در ورزشگاه تختي پيش بيني شده است كه عمليات اجرايي اين پايانه، مستلزم اين است كه وزارت ورزش و جوانان ، 17 هكتار زمين را در اختيار مترو قرار دهد كه البته مذاكراتي در اين خصوص انجام شده است و هرچند اقدامات مربوط به تهاتر، زمان بر شده اما سازمان املاك شهرداري تهران در حال پيگيري اين موضوع است تا عمليات اجرايي اين پايانه را شهريور ماه شروع كنيم.

به گفته وي تا راه اندازي اين پايانه و همچنين پايانه آزادگان و پايانه كلاهدوز مربوط به خط 3 و 4، تعميرات قطارها در پايانه خط يك و دو صورت مي گيرد و هرچند اين امر قابل قبولي نيست اما چاره اي تا تكميل اين پايانه ها وجود ندارد.

وي با بيان اين مطلب كه 4 رام قطار از قطارهايي كه سال گذشته وارد كشور شد تا مرداد ماه جاري به ناوگان متروي تهران مي پيوندد، افزود:اين قطارها در خطوط 6 و 7 مترو استفاده مي شود.

امام با اشاره به اينكه كمبود واگن از مشكلات جدي به شمار مي آيد، گفت: اميدواريم با مساعدت دولت و رفع كمبود منابع مالي اين مساله حل و فصل شود.
مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) همچنين در حاشيه بازديد خبرنگاران ازاتاق‌هاي فني ايستگاه هاي بسيج و محمديه شامل تجهيزات سيگنالينگ، سيستم تهويه هوا ، گفت: مهمترين وظيفه سيگنالينگ جلوگيري از برخورد قطارهاست و به عبارتي ايمني لازم براي حركت قطارها حاصل نمي شود مگر اينكه بخش سيگنالينگ وجود داشته و به درستي عمل كند.

وي با اشاره به تشديد تحريم هاي بين المللي ، بيان داشت:در راستاي اين تحريم ها، شركت هاي خارجي ارتباط خود را با ما قطع كردند، اما با حضور و فعاليت پيمانكار داخلي بخش سيگنالينگ خط 7 را تكميل كرديم.

وي عدم راه اندازی سیستم سیگنالینگ و عدم راه اندازی سیستم تهویه در محدوده بهره برداری، عدم پایداری سیستم برق رسانی و تکمیل نبودن تجهیزات مخابرات، وجود نواقص خطرساز روسازی در طول مسیر محدوده بسیج-آهنگ، هلال احمر- بریانک، محدوده مولوی ، عدم اجرای مسیرهای سبز قابل استفاده جهت خروج اضطراری مسافرین و همچنين عدم اجرای سیستم اطفا آبی در ایستگاه ها و طول خط را بخشي از نواقص موجود عنوان كرد كه منجر به توقف بهره برداری از خط 7 متروی تهران در برج 8 سال 96 شد.

امام به اصلاح روسازی مسیر در 4 محدوده به طول حدود 404 متر جهت افزایش سرعت و ایمنی تردد قطار اشاره كرد و گفت: افزایش ایمنی مسیر، حرکت پایدار قطارها، صیانت از جان مسافران و افزایش بهره وری سیر و حرکت از جمله اهداف توقف بهره برداری از خط 7 متروی تهران بود.

وي در خصوص مقایسه تعداد مسافرین در بهره برداری ناقص اولیه و وضعیت بهره برداری فعلی ،گفت: افزایش حدود 6 برابری جذب مسافر را داريم به طوري كه در زمان بهره برداری ناقص اولیه به طول 22 کیلومتر و 8 ایستگاه، متوسط مسافر 8500 نفر در روز بوده که این عدد در بهره برداری فعلی به طول 13.5کیلومتر و 8 ایستگاه به حدود 50000 نفر در روز رسیده است.

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) با اشاره به اينكه درگذشته 22 كيلومتر از اين خط بدون هيچ گونه سامانه تهويه با هدوي 35 دقيقه راه اندازي شده بود، گفت: اين امر ريسك نامناسبي براي حفظ جان مسافران بود كه خوشبختانه در حال حاضر27 واحد تهويه در اين خط راه اندازي شده است.

وي به اهم اقدامات انجام شده در خصوص سامانه تهویه اشاره كرد و گفت: نصب و راه اندازی 27 واحد تهویه طبق سناریوی طراحی، عملیات اجرایی 9 شفت میان تونلی و تکمیل عملیات اجرایی 4 شفت میان تونلی از جمله اين اقدامات به شمار مي آيد و در حال حاضر نيز 3 شفت میان تونلي در ايستگاه هاي محمدیه-مهدیه، مهديه-هلال احمر، رودکی و نواب صفوی درحال بهره برداری است.

مدير عامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو)، در خصوص نسل جديد سامانه ايرواشر كه در هواسازهاي ايستگاه متروي ميدان محمديه نصب و راه اندازي شده است، گفت: با نصب و راه اندازي اين سامانه ؛ هواي تازه پس از كاهش دما و افزايش رطوبت، براي رفاه حال مسافرين در ايستگاه دميده مي شود.
وي ادامه داد: اين سامانه نسبت به نوع سنتي آن بيش از 70 درصد ، مصرف آب و هزينه هاي بهره برداري را كاهش مي دهد.

گفتني است اصحاب رسانه پس از بازديد از اتاق‌هاي فني ايستگاه بسيج شامل سيگنالينگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، مخابرات و سيستم تهويه ، سوار قطار شده و از بخش تجهيزات ايستگاه ميدان محمديه و ورودي جنوب شرقي اين ايستگاه نيز بازديد كرده و ضمن تست دود در محدوده ميدان صنعت، با حضور در ايستگاه بريانك در نشست خبري شركت كردند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد