× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علي امام از ترخيص 15 درصد باقيمانده از 70 واگن مترو از گمرک خبر داد و گفت: اين محموله اكنون در اختيار شركت واگن سازي تهران جهت سرهم‌بندی قطعات و افزودن به خطوط ريلي قرارگرفته است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و بين‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی […]

علي امام از ترخيص 15 درصد باقيمانده از 70 واگن مترو از گمرک خبر داد و گفت: اين محموله اكنون در اختيار شركت واگن سازي تهران جهت سرهم‌بندی قطعات و افزودن به خطوط ريلي قرارگرفته است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و بين‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اعلام خبر ترخیص ۱۵ درصد باقیمانده از قطعات ۷۰ واگن متروي تهران از گمرك بندر شهيد رجايي گفت: به‌منظور تجهيز ناوگان خطوط مترو در پايتخت، تعداد ۷۰ واگن خریداری‌شده بود كه ترخيص اين محموله از گمرک به دليل انجام روند پرداخت هزینه‌های گمرکی و نیز ارزش ‌افزوده با تأخیر مواجه شد.

او ادامه داد: پس از نامه‌نگاری شهردار محترم تهران با وزير امور اقتصادي و دارايي و همكاري صمیمانه گمرك جمهوري اسلامي ايران در نیمه نخست سال 97، ۸۵ درصد از کل این محموله ترخیص شد. در ادامه و با رایزنی‌های صورت گرفته ۱۵ درصد باقیمانده نیز در تاريخ 22 مهر جاري ترخیص و با ۲۲ تریلر به شرکت واگن سازی تهران جهت سرهم‌بندی قطعات تحويل داده شد.

امام در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر 40 درصد از روند ساخت قطارهای مترو در تهران توسط متخصصان کشورمان بومی‌سازی شده است. لذا تا هنگامی‌که صد در صد ساخت قطارهای مترو در کشورمان بومی‌سازی شود، مجبوریم برخی از قطعات موردنیاز را از کشورهای خارجی تأمین ‌کنیم که محموله ترخیص شده نیز شامل قطعاتی از این‌ دست است.

امام با ابراز خرسندی نسبت به اینکه در روند ترخیص «پروژه ۷۰ دستگاه واگن مترو» زنجیره ارتباطی خوبی با سایر ارگان‌ها و نهادها همانند وزارت امور اقتصادی و دارایی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و مواردي از این ‌دست به وجود آمد، خاطرنشان کرد: اين امر سبب شد تا نهایت همکاری و همدلی را با ما در شركت مترو براي ترخیص اين محموله ارائه دهند.

مديرعامل شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو) در پايان تأکید کرد: از وزارت امور اقتصادی و دارایی و نیز گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه گمرک بندر شهید رجایی در خصوص همکاری با شرکت مترو در ترخيص اين محموله نهایت تشکر راداریم. امید است این‌گونه همکاری‌ها در راستای خدمت به شهروندان و مردم عزیز کشورمان مستمر باشد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد