× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها و بررسی چالش های موجود در مراکز رشد، مصطفی کریمیان اقبال مدیر کل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از بازدید از ساختمان پردازش و مرکز رشد، کارآفرینی و توسعه کسب و کارهای شهری در نشست هم اندیشی با […]

با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها و بررسی چالش های موجود در مراکز رشد، مصطفی کریمیان اقبال مدیر کل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از بازدید از ساختمان پردازش و مرکز رشد، کارآفرینی و توسعه کسب و کارهای شهری در نشست هم اندیشی با سید علی مفاخریان شهردار منطقه9 و جمعی از مدیران شهری گفتگو کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه9، مصطفی کریمیان اقبال مدیر کل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تشکر از شهردار منطقه9 تهران در خصوص راه اندازی مراکزی این چنینی گفت: این مراکز از معدود فضاهایی است که در حوزه توسعه کسب و کارهای شهری با رویکرد ارائه خدمات نوین فعالیت می کنند و مدیریت شهری در منطقه9 با درایت لازم، موفق شده است با مدل ها و الگوهای بین المللی هماهنگ شده که از این رو حرکت خوبی در جهت توسعه و نوآوری شهری محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه روند فعالیت در شهر ها در حال تغییر است بیان کرد: مدیران شهری، معماران و شهرسازان می توانند با بهره گیری از موضوعات نوآورانه و خلاقانه نسبت به رفع مشکلات شهر نشینی اقدام کنند.

مدیر کل برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم و تحقیقات بیان داشت: مجموعه شهری منطقه9 مسئولیت خطیری را عهده دار شده است و گامی مهم در عرصه نوآوری های شهری برداشته است که این امر مستلزم نگاه کلان و سرعت در هدایت هوشمند سازی شهری است.

کریمیان افزود: با وجود اینکه اجرای این مسیر در سطح کلان به کندی پیش می رود می بایست بخش خصوصی را در مدیریت این مجموعه ها سهیم کرد، چرا که با مشارکت افراد می توان این فعالیت را به حرکتی ملی تبدیل کرد.

در ادامه سید علی مفاخریان شهردار منطقه9 اهداف راه اندازی مراکز رشد و فناوری های هوشمند شهری را حمایت از شرکت های استارت آپ و حمایت از کسب و کار های هوشمند شهری اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه منطقه9 دارای بافت فرسوده و قدیمی است، در تلاشیم تا با جذب شرکت های نوپا و دانش بنیان که در حوزه شهری فعالیت می کنند بتوانیم تحولات اقتصادی و کسب و کار را در این منطقه فراهم کرد.

وی افزود: دانشجویان و جوانان با طرح و ایده های شاخص که گرایش به موضوعات شهری دارد می توانند در این مراکز حاضر شده و در آن فعالیت کنندکه این امر علاوه بر جذب نیروهای خلاق و نوآور در حوزه های شهری، می تواند بهبود و ارتقا سطح خدمات را برای شهروندان به ارمغان آورد.

شهردار منطقه9 در خاتمه تاکید کرد: این فرآیند با توجه به رویکرد مدیریت شهری مبنی بر “تهران، شهری برای همه” انجام شده است که توانمند سازی کسب و کارهای مرتبط با حوزه شهری، فراهم سازی بستر حمایتی برای شرکت های نوپا و ارتباطات بیشتر با سرمایه گذاران را به همراه دارد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد