× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

عباس افتخاری، عضو هیات علمی‌دانشگاه هنر با اشاره به برگزاری جشنواره ملی دایره خلاق طی سال های گذشته، گفت: برنامه‌ریزی شده تا حرفه‌ای‌ها را به عنوان حمایت کننده مالی و کاری پای کار بیاوریم تا امکانات‌شان را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند تا با کیفیت بالاتری این طرح‌ها ساخته شوند. به گزارش ثمره نیوز […]

عباس افتخاری، عضو هیات علمی‌دانشگاه هنر با اشاره به برگزاری جشنواره ملی دایره خلاق طی سال های گذشته، گفت: برنامه‌ریزی شده تا حرفه‌ای‌ها را به عنوان حمایت کننده مالی و کاری پای کار بیاوریم تا امکانات‌شان را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند تا با کیفیت بالاتری این طرح‌ها ساخته شوند.

به گزارش ثمره نیوز روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران،عباس افتخاری با بیان این مطلب، افزود: با نگاهی به نتایج دوره‌های اول تا چهارم می‌توان رشد روزافزون این جشنواره را دید. یعنی هر بار طرح‌ها بهتر و تعامل مردم بسیار بیشتر شده چرا که احساس می‌کنند در شکل گیری شهر نقش دارند.

وی تصریح کرد: ادامه دار شدن هر ساله جشنواره، باعث شده تا طراحان به این نتیجه برسند که قرار نیست دایره خلاق اتفاقی صرفا نمایشی باشد بلکه قرار است هر سال اتفاق بیفتد، به همین دلیل هم کیفیت کارشان را افزایش می‌دهند.

افتخاری اظهارکرد: امیدواریم امسال بتوانیم مشارکت شرکت‌های حرفه‌ای را در این جشنواره و در ساخت نمونه‌ها و همچنین تولید انبوه طرح‌ها جذب کنیم تا شاهد زیباتر شدن شهرمان باشیم.

عضو هیات علمی ‌دانشگاه هنر در پاسخ به این سوال که آیا برای بهبود وضعیت تکثیر طرح‌های برگزیده در دوره بعدی جشنواره فکری شده است، اظهارکرد: البته باید به این نکته توجه داشت کمتر پیش می‌آید کسانی که طراحند سازنده هم باشند و به دلیل بودجه کمی‌که در اختیارشان قرار می‌گیرد نمی‌توانند به سراغ سازنده‌های خوب بروند تا کارهایشان را با کیفیت تولید کنند.

وی تصریح کرد: امسال برنامه ریزی کرده‌ایم تا حرفه‌ای‌ها را به عنوان حمایت‌کننده مالی و کاری پای کار بیاوریم تا امکانات‌شان را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند تا با کیفیت بالاتری این طرح‌ها ساخته شوند.

افتخاری با انتقاد از اینکه هنوز طرح‌های برگزیده دوره‌های قبل در شهر نصب نشده است، ادامه داد: به تازگی طرح‌های برگزیده سال دوم در شهر نصب شده است، نوبت سال سوم هم هنوز نرسیده و سال چهارم هم که باید منتظر پایان کار سال سوم باشد. یعنی این روند بسیار کند است.

عضو هیات علمی ‌دانشگاه هنر گفت: این در حالی است که ما انتظار داریم بعد از اینکه نمایشگاه برگزار و داوری‌ها انجام و اعلام شد ظرف مدت سه تا چهار ماه طرح‌های برگزیده را در سطح شهر ببینیم. این اتفاق باعث دلگرمی‌است ولی هنوز این اتفاق نیفتاده و امیدوارم سرعت در تولید طرح‌ها، تحویل و نصب در شهر بهتر شود.

وی اضافه کرد: گفتنی است به همین منظور هم پیشنهاد شده از شرکت‌های حرفه‌ای در تولید آثار استفاده کنیم، همچنین پیشنهاد شده از طراحانی که سال‌های گذشته در این جشنواره شرکت کرده‌اند به شکل جداگانه‌ای برای شرکت در جشنواره دعوت شود چراکه آنها به تجربه خاصی در این جشنواره رسیده‌ و توانایی انجام کارهای خاص دیگری را جدای از مسابقه‌ای که هر سال برگزار می‌شود، دارند.

افتخاری درباره دسته بندی مشارکت کنندگان در جشنواره دایره خلاق، توضیح داد: طیف شرکت کننده در این جشنواره بیشتر دانشجویان و فارغ التحصیل بوده‌اند یعنی بیشترین شرکت کنندگان دانشگاهی بوده‌اند تا افراد حرفه‌ای یا قشرهایی که کارهای مرتبط با این کار را انجام می‌دهند. البته مردم عادی هم در این جشنواره شرکت کردند که کارهای‌شان سطح قابل قبولی نداشت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد