× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

افشین حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتخابات سیستمی انجام شده و جمع بندی می شود و بلافاصله بعد از پایان انتخابات نتایج در هر محله اعلام می شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5 تهران، نشست توجیهی کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شورایاری های محلات 29 گانه […]

افشین حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتخابات سیستمی انجام شده و جمع بندی می شود و بلافاصله بعد از پایان انتخابات نتایج در هر محله اعلام می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5 تهران، نشست توجیهی کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شورایاری های محلات 29 گانه در منطقه با حضور علیرضا محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی ، ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران ، افشین حبیب زاده و مجید فراهانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، محمد رضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ، فریدون حیدری شهردار منطقه ، معاونین و جمعی از مدیران در مجموعه ورزشی شهید کاظمی برگزار شد.

افشین حبیب زاده عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به استقبال حدود 12 هزار و سیصد نفر کاندید در محلات شهر تهران گفت : در این دوره تعداد اعضای اصلی شورایاری از 7 نفر به 9 نفر افزایش یافته و 4 نفر عضو علی البدل می توانند در محلات باشند که این افراد به ترتیب آرای اتخاذ شده انتخاب می شوند و جمعا هر محله 13 شورایار خواهد داشت.

وی افزود :کاندیداها می توانند  از 12 شب روز شنبه ، تا 24 ساعت قبل انتخابات تبلیغات کنند و رای دهندگان بالای 18 سال با در دست داشتن کارت ملی در شعبه های اخذ رای حاضر شوند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت : انتخابات سیستمی انجام شده و جمع بندی می شود و بلافاصله بعد از پایان انتخابات نتایج در هر محله اعلام می شود و به ساعت رای گیری که از 8 صبح تا 8 شب بوده و 4 ساعت هم قابل تمدید است ، اشاره کرد. حبیب زاده گفت : مشارکت در دور گذشته در مجموع نیم میلیون نفر بوده و امسال برای افزایش این عدد ، به کمک مردم نیاز داریم تا در محلات تبلیغ کنند و با دعوت عمومی ، رکورد دوره گذشته را بشکنند و این نیازمند استفاده از بیلبورد ها ، تبلیغات برای تشویق عمومی در رای گیری است .

وی افزود : بعد از انتخاب شورایاران ، برای تشویق آنان ، برنامه داریم که دعوت کنیم تا در صحن شورا حضور یابند و از نزدیک ، مشکلات محلات را گزارش دهند .

حبیب زاده در ادامه تصریح کرد : اصلاحات اعمال شده در این دوره حداقل سن 22 سال و حداکثر 75 سال است و ستاد هماهنگی شورایاری ، کل انجمن شورایاری و کارگروه تخصصی   سه رکن اصلی شورایاری ها است و در این دوره اگر شورایاران فاقد کار گروه باشند، موجودیت آن ها زیر سوال می رود.

وی به 17 وظیفه مشخص شده شورایاران اشاره کرد و با قرائت  ماده 12 اصلاحیه مبنی بر این که” شورایاری محله با هدف ایجاد اجتماعات محلی و گروه های مردمی ، در جهت انسجام و مشارکت ساکنان مردم ، باید از مردم کمک بگیرند و مشورت و تصمیم سازی کنند ” گفت : از وظایف اصلی شورایاری تشکیل اجتماعات مردمی است و تصمیم سازی مبتنی بر نظر چند نفر اعضای شورایاری نباشد ، بلکه از افراد متخصص و دارای صلاحیت دعوت شود .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد