× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران از نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران در بوستان نوروز بازدید کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران به همراه برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران، با حضور در بوستان نوروز از نهمین سمپوزیوم […]

احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران از نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران در بوستان نوروز بازدید کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران به همراه برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران، با حضور در بوستان نوروز از نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران که در حال برگزاری است دیدن کرد. مسجد جامعی پس از بازدید از آثاری که در حال ساخت هستند و گفت‌وگو با برخی از هنرمندان بخش حرفه‌ای و دانشجویی گفت: خوشبختانه حضور زنان در حوزه مجسمه‌‌سازی به ویژه در عرصه مجسمه‌های شهری به مدد برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران بیشتر شده و شاهد هستیم که در این دوره نیز حضور بانوان مجسمه‌ساز پررنگ است.

وی با اشاره به یکی از نکات مثبت این رویداد هنری گفت: بخش دانشجویی یکی از ابتکارات خوب سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران است که طی سال‌های اخیر سبب‌شده نسل جدیدی در این عرصه ظهور کنند. در بخش دانشجویی نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران نیز شاهد حضور پرقدرت دانشجویان هستیم که این موضوع می‌تواند ما را به آینده این هنر امیدوار کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه افزود. تهران آنقدر در عملکرد خود در برگزاری سمپوزیوم مجسمه موفق بوده که این تجربه را در اختیار سایر مراکز استان‌ها نیز قرار داده و برخی شهرها همچون تبریز، مشهد، کرمان، کیش و رفته‌رفته در سایر شهرها شاهد ادامه این سنت خواهیم بود.

مسجدجامعی، درباره تاثیر سمپوزیوم بر المان‌ها و مجسمه‌های شهری، گفت: اساتید این رشته باید ارزیابی کنند و گزارشی از دوره‌های قبلی این رویداد هنری ارائه دهند. اما من تا به حال از 9 دوره این سمپوزیوم بازدید کرده‌ام و شاهد رشد هنرمندان در آن بودم. گاه دانشجویی که دستیار است در سال بعد تبدیل به هنرمند بخش اصلی این رویداد شده و گاه هنرمندان بخش اصلی در سال‌های بعد داور این رخداد مهم هنری شده‌اند. سمپوزیوم بهترین بستر برای رشد هنرمندان است و باعث ارتباط مردم با مجسمه‌ و مجسمه‌سازان شده است.

وی همچنین گفت: امیدوارم سازمان زیباسازی به دنبال برگزاری سمپوزیوم فضایی را به عنوان باغ مجسمه در نظر بگیرد تا مجسمه‌ها به خوبی به نمایش گذاشته شوند و در گزارش عملکرد سال آینده دبیر سمپوزیوم در مورد ایجاد فضاهای هنری جدید در شهر اطلاعات خوبی به شهروندان ارائه کند.

وی در پایان ضمن ابراز گلایه از تاخیری زمانی که در روند مستمر برگزاری این سمپوزیوم ایجاد می‌شود گفت: سمپوزیوم تاکنون جایگاه خوبی نزد هنرمندان خارجی و داخلی پیدا کرده است؛ اما تغییر مداوم در زمان برگزاری این سمپوزیوم باعث شده که این رویداد نتواند جای خود را در تقویم بین‌المللی رویدادهای هنری پیدا کند.

نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز برگزار می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد