× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

خدائیان با بیان اینکه شورای عالی استان ها ظرفیت بسیاری در ارائه طرح به مجلس و قانون گذاری دارد تصریح کرد: باید برای حل مشکلات بیشتر از ظرفیت شورای عالی استان ها استفاده کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سی و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر دو رکن اساسی بنا شده است. اولا جمهوریت و ثانیا اسلامی بودن آن و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی هم بر آن تأکید داشتند.

وی ادامه داد: در فصل هفتم یک فصل به موضوع شوراها اختصاص داده شده است که همین موضوع اهمیت توجه به جایگاه شوراها را نشان می دهد.

خدائیان افزود: شوراها چند بِعدی بوده و می توانند در بخش های مختلف جامعه ایفای نقش کنند و به واقع نمایندگان واقعی مردم هستند که می توانند امور را با همکاری مردم پیش ببرند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: شورای عالی استان ها نقش تقنینی دارد و تنها شورایی است که می توانند طرح به مجلس ببرد که البته به نظرم کمی مورد غفلت واقع شده است.

معاون رئیس قوه قضائیه بیان داشت: موقعی که چنین شورایی وجود دارد و می تواند با نظرات نخبگان جامعه که همین اعضای شوراها هستند و در جای جای کشور حضور دارند و جز مردم هستند و می توانند نسبت به پیشنهاد اصلاح قوانین و مقررات در بخش های مختلف اقدام کند باید از این ظرفیت استفاده بیشتری می شده است.

وی اضافه کرد: اعضای شورای عالی استان ها می توانند با ارتباط موثر با نمایندگان مجلس از طرح های ارایه شده بهترین حمایت و پشتیبانی را داشته تا طرح ارایه شده به بهترین شکل به تصویب برسد.

خدائیان تصریح کرد: ما این وعده را می دهیم که با کار کارشناسی دقیق از طرح های شورای عالی استان ها در حوزه موضوعات ثبتی حمایت کامل داشته باشیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: امروز در قوه قضائیه شاهد تحولی شگرف هستیم و عالمی برجسته و صاحب نظر با کوله باری از تجربه در امور قضایی و غیره در رأس قوه قضاییه قرار گرفته است.

وی افزود: آیت الله رئیسی پیش از حضور در قوه قضاییه برنامه مدونی تهیه کرده بودند و طرح تحولی خود را به محضر رهبر معظم انقلاب ارائه کرده بودند.

خدائیان ادامه داد: یکی از محورهای طرح تحول مبارزه جدی با فساد در همه ابعاد بوده است که امروز شاهد این برخوردها هستید و در این برخورد بیرون و درون قوه قضائیه برای ما فرقی ندارد.

معاون رئیس قوه قضائیه بیان داشت: در دوره تحول برای دستگاه قضایی کشور فرقی ندارد که فرد متهم برادر کسی است یا وابسته به قدرت و زر و زور است یا خیر. بلکه مانند یک فرد عادی با افراد متخلف برخورد کرده است.

خدائیان اضافه کرد: یکی دیگر از بخش های طرح تحول موضوعات اقتصادی و حمایت از فعالان اقتصادی سالم است و تلاش کرده تا از تعطیلی و ورشکستگی یک بنگاه اقتصادی سالم جلوگیری شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از محورهای طرح تحول اجرای صحیح قانون است و تلاش شده است تا در چارچوب شرع عمل شود. برای مثال در قضیه گرداندن اوباش دیدید که ایشان نظرشان این بود که باید تشهیر اوباش با نظر قاضی باشد.

معاون رئیس قوه قضائیه بیان داشت: محور دیگر موضوع جرم سیاسی و تشکیل دادگاه رسیدگی به جرایم سیاسی با حضور هیات منصفه بوده است. ایشان اعتقادشان این است که قانون باید بدون تبعیض اجرا شود.

خدائیان تصریح کرد: ایشان حضور مستمری در میان مردم و در جای جای کشور دارند و به ارتباط مردمی معتقد بوده اند و تاکید دارند که روسای سازمان ها و دادستان ها و روسای دادگستری باید روزهایی برای ملاقات مردمی داشته باشند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یک دستگاه خدمت رسان است که سالانه یکصد میلیون خدمت به مردم ارایه می دهد. اخیرا مشخص شده است که بیش از دو هزار خدمت در بخش های مختلف از سوی سازمان ثبت به مردم و دستگاه ها ارایه می شود.

وی افزود: سازمان ثبت در حوزه اقتصادی هم نقش آفرین است و بیشترین شکوفایی را در این حوزه دارد. هر فعالیت اقتصادی بخواهد آغاز شود باید یک شماره اقتصادی بگیرد که باید به ما مراجعه کند.

خدائیان تصریح کرد: امروز در کشور با یک بی نظمی در حوزه زمین و مسکن مواجه هستیم. امروز سندهایی دست مردم وجود دارد که حدود آن به درستی مشخص نیست. برای مثال نوشته است از شرق به زمین فلان آقا و در غرب به زمین فلان آقا در صورتی که حد درستی ترسیم نشده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان داشت: این عدم ترسیم صحیح زمین ها باعث شده است تا با از بین رفتن یک مرز طبیعی درگیری میان مردم ایجاد شود که همین امر ضرورت اجرای طرح حدنگاری را برای ما بیش از پیش نمایان می کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه