× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران و خانم دکتر نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران در نشستی مشترک به میزبانی شرکت شهر سالم، برنامه های هفته سلامت را تعیین کردند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم شهرداری تهران،مقرر شد در تمام مناطق شهرداری تهران، در محلات پرتردد […]

حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران و خانم دکتر نصیری مدیر کل سلامت شهرداری تهران در نشستی مشترک به میزبانی شرکت شهر سالم، برنامه های هفته سلامت را تعیین کردند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم شهرداری تهران،مقرر شد در تمام مناطق شهرداری تهران، در محلات پرتردد شهر تهران، گذرگاه های سلامت ایجاد شود که بر اساس آن، خدمات اولیه تشخیص، تست قند خون و بیماری ها معرفی و بررسی شود. همچنین غرفه هایی به منظور فرهنگسازی و بالا بردن سطح فرهنگ بهداشت سلامت شهروندان، برای اطلاع رسانی مسائل بهداشتی و نحوه پیشگیری از شیوع بیماری ها، ارائه خدمات سلامت روان، ارتقاء و سواد سلامت با برگزاری کارگاه ها و همایش ها و ساخت فیلم و کلیپ های مربوط و همچنین پیاده روی خانوادگی خواهد پذیرد.

 ارائه خدمت به محرومین و افراد کم برخوردار از دیگر فعالیت هایی است که در هفته سلامت انجام خواهد گرفت در همین راستا انجام پایش سلامت کودکان کار در منطقه 18 و پایش و بررسی وضعیت سلامت خانواده هایی که در محله های محروم و کم برخوردار منطقه19 به صورت کلونی زندگی می کنند از دیگر فعالیت هایی است که در این هفته انجام خواهد شد.

در این نشست دکتر چوبینه مدیر عامل شهر سالم تهران با اشاره به بازتاب گسترده برنامه های هفته سلامت در سال گذشته گفت: سال گذشته چکاپ و پایش سلامت کودکان کار در منطقه 17 توسط شرکت شهر سالم با حضور وزیر بهداشت و سرپرست وقت شهرداری تهران کلید خورد که مورد استقبال قرار گرفت و بازتاب گسترده ای نیز داشت و بر همین اساس، این چکاپ برای کودکان کار و خیابان ادامه پیدا کرد و در سال گذشته نزدیک به یک هزار نفر کودک کار مورد چکاپ سلامت قرار گرفتند اما دغدغه اصلی و هدف ما در شرکت شهر سالم تشکیل شناسنامه سلامت برای کودکان کار و خیابان است.

 در این بین نیاز است که اداره کل آسیبهای اجتماعی شهرداری، کمیته امداد، سازمان بهزیستی و اداره کل سلامت وارد عمل شده و برای ساماندهی و مراقبت از این کودکان سیاست ها و برنامه های خوبی اتخاذ شود.

 چوبینه همچنین از طرح ایجاد سلامت یاران محلات خبر داد و گفت: ما به دنبال این هستیم که در محلات شهر تهران افراد علاقمند و شناخته شده که بیشتر از افراد سالمند و بازنشسته هستند به عنوان همیاران حوزه سلامت در محلات با اسم سلامت یار معرفی شوند که در ایجاد و شکوفایی بخش سلامت هر محله کوشا بوده و تسهیل گر سیاست های محله محور شهر سالم باشند.

 شایان ذکر است،شرکت شهر سالم در سال 97 موفق به پایش سلامت حدود 40 هزار کارگر و کارمند شهرداری تهران، تشکیل پرونده و پایش سلامت حدود1000 کودک کار و خیابان و پایش سلامت زنان سرپرست خانواده و رانندگان اتوبوس های بین شهری شد که مورد استقبال وزارت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی، اعضای شورای شهر تهران و شهردار تهران قرار گرفت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد