× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

با حضور شهردار، جمعی از مدیران شهری منطقه21 و همچنین چهره های پیشکسوت عرصه ورزش “زنگ مهر قلم” همزمان با اول مهر و آغاز سال تحصیلی 99-98 در مدرسه راهنمایی هیات امنایی شهید دستغیب واقع در ناحیه یک این منطقه به صورت نمادین به صدا درآمد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از  روابط عمومی […]

با حضور شهردار، جمعی از مدیران شهری منطقه21 و همچنین چهره های پیشکسوت عرصه ورزش “زنگ مهر قلم” همزمان با اول مهر و آغاز سال تحصیلی 99-98 در مدرسه راهنمایی هیات امنایی شهید دستغیب واقع در ناحیه یک این منطقه به صورت نمادین به صدا درآمد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه 21 تهران، رضا رحمانی شهردار این منطقه با اشاره به همزمانی ایام آغاز سال تحصیلی جدید با ماه محرم و همچنین هفته گرامیداشت دفاع مقدس، این تقارن را موهبتی دانست تا بتوان با درک بهتر آموزه های عاشورا و مکتب امام حسین(ع) به استقبال از بازگشایی مدارس رفت و سیره عملی سرور و سالار شهیدان را شمع راه دانش آموزان در طریق علم آموزی و معرف شناسی قرار داد.

وی در ادامه با بیان اینکه “دانش آموز ایرانی؛ سرمایه ملی” است، تاکید کرد: امروزه آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در ارتقای سطوح فرهنگی و اجتماعی جامعه دارد و تمامی تلاش‌ها در این است که نسل آینده را مهیای بالندگی علمی و دینی سازند.

شهردار منطقه21 همچنین با تاکید بر حجم زیاد زباله تولیدی روزانه در پایتخت و اهمیت ویژه تفکیک زباله های تر و خشک از یکدیگر، گفت: دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور می توانند نقش مهمی را در ترویج و آموزش مباحث مرتبط با حفظ محیط زیست ایفا نموده و در همین راستا شهرداری منطقه21 آماده دریافت هرگونه ایده خلاقانه از سوی دانش آموزان مدارس سطح منطقه با موضوع تفکیک پسماند از مبدا؛ در قالب برگزاری جشنواره های فصلی حفظ محیط زیست و مسابقات رباتیک با اهدای جایزه و ثبت ایده های برتر می باشد.

رحمانی با اشاره به وظایف تبیین شده شهرداری ها در خدمت رسانی به مردم بر مشارکت و تعامل هرچه بیشتر شهروندان در اداره امور شهر تاکید کرد و گفت: امروزه موضوع حفظ محیط زیست و کنترل بحران تولید زباله در شهرهای بزرگ بدون همراهی خود مردم میسر نیست و در این مسیر باید از ظرفیت مدارس و آموزش پذیری خوب دانش آموزان بهره کافی را برد.

لازم به ذکر است؛ آئین “نواخته شدن زنگ مهر قلم” در روز اول مهرماه به صورت نمادین؛ با حضور شهردار، معاونین، مدیران منطقه21 و همچنین چهره های پیشکسوت عرصه ورزش، در مدرسه راهنمایی هیات امنایی شهید دستغیب واقع در ناحیه یک این منطقه برگزار شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد