× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران گفت:در طرح رسیدگی به وضعیت معیشتی مستأجران شهر تهران، به دنبال کاهش اجاره بهای مسکن با وساطت شورایاری ها، ائمه جماعات، مالکین خیر و فرماندهان بسیج حوزه ها هستیم .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، جلسه طرح رسیدگی به وضعیت معیشتی مستأجران شهر تهران در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در ادامه طرح های کمک مؤمنانه، با حضور دبیران شورایاری مناطق ۲۲ گانه شهر تهران و رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران در مجموعه فرهنگی ورزشی شهدا برگزار شد.

در این مراسم مجتبی سالک رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران با تاکید بر لزوم هماهنگی شورایاری ها و فرماندهان بسیج حوزه ها جهت به نتیجه رسیدن این طرح اظهار داشت: بر اساس این طرح، هر منطقه خصوصاً مناطق محروم شهر تهران می بایست حداقل ۱۰ خانواده مستأجر که در شرایط کنونی، دچار مشکلات اقتصادی شده اند را شناسایی و در راستای بهبود وضعیت معیشتی آنان اقدام کنند.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران تصریح کرد: در طرح رسیدگی به وضعیت معیشتی مستأجران شهر تهران، به دنبال کاهش اجاره بهای مسکن با وساطت شورایاری ها، ائمه جماعات، مالکین خیر و فرماندهان بسیج حوزه ها هستیم تا بتوان در یک حرکت خداپسندانه، بار سنگین هزینه مسکن در زندگی مردم را کاهش دهیم. همچنین با شناسایی موجران خیر، منازل مسکونی با اجاره بهای پایین در اختیار قشر آسیب دیده قرار گیرد.

سالک با بیان آن که فلسفه شکل گیری بسیج با شورایارها سنخیت دارد و ما باید به دور از نگاه سیاسی به نفع مردم کار کنیم یکی از اتفاقاتی که در ماه های اخیر رخ داده، کاهش توان مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های معیشتی است که با توجه به سهم حدود ۵۰ درصدی مسکن در هزینه‌های خانوار، فشار بار اجاره‌ای مسکن نیز افزایش یافته است.

وی افزود: انجام تکالیف دینی تنها برای عبادت خداوند نیست، بلکه هدف از ادای تکالیف دینی همانند نماز، روزه و… تذکر و یادآوری برای همه ماست، لذا مسلمان باید در قبال جامعه و یکایک افراد آن احساس تکلیف و مسئولیت نماید.

وی با بیان اینکه اجاره مسکن در سالجاری به صورت غیرقابل تصوری رشد داشته است، عنوان کرد: بالا رفتن اجاره بها مسکن به حدی است که بسیاری از اجاره نشینان دیگر قدرتی برای اجاره نشینی ندارند و به عینه می بینیم که بسیاری از مستاجران همچنان مستأصل هستند.

مجتبی سالک خاطر نشان کرد: سعی ما بر این است که تا پایان ویروس کرونا این همدلی و مواسات توسط شورایاریها، بسیجیان و موجران خیّر تداوم داشته باشد. لذا فرماندهان حوزه ها باید با شورایاری ها، ائمه جماعات و مالکین خیر همان منطقه هماهنگ باشند تا اجرای طرح رسیدگی به وضع معیشتی مستاجران شهر تهران به سرانجام برسد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه