× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شورای اطلاع‌رسانی معاونت‌ حمل‌ونقل و ترافیک با هدف تبیین خط‌مشی واحد و لزوم سیاست‌گذاری در امر اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و دستاوردهای مجموعه مدیریت شهری، با حضور معاون حمل‌ونقل و ترافیک و رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک برگزار شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت […]

شورای اطلاع‌رسانی معاونت‌ حمل‌ونقل و ترافیک با هدف تبیین خط‌مشی واحد و لزوم سیاست‌گذاری در امر اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و دستاوردهای مجموعه مدیریت شهری، با حضور معاون حمل‌ونقل و ترافیک و رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، غلام‌حسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، در آغاز این نشست، با اشاره به اینکه حوزه ارتباطی و اطلاع‌رسانی شهرداری تهران با تحولات ساختاری شکل‌گرفته در آن، دچار تغییرات گسترده در ماموریت‌های اجرایی شده است، گفت: هماهنگی بین روابط عمومی‌های ارگان‌های مجموعه مدیریت شهری؛ ضرورتی انکارناپذیر و یکی از اولویت‌های اصلی حوزه روابط عمومی و ارتباطات این سازمان در دوره جدید است.

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته چنین رویکردی(حداقل در این سطح) در حوزه ارتباط در مجموعه مدیریت شهری مسبوق به سابق نبوده، هدف از آن را هم‌افزایی، هماهنگی و برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند اطلاع‌رسانی و تقویت دیدگاه‌ها در زمینه‌های مختلف رسانه‌ای و ارتباطی در بخش‌های عمرانی، اجتماعی، فرهنگی، خدمات شهری، زیست‌محیطی و حمل‌ونقل و ترافیک و … عنوان کرد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران بر ضرورت انسجام‌بخشی و تبیین سیاست‌های اطلاع‌رسانی در مجموعه مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: نظر به ضرورت تجمیع و انسجام‌بخشی اطلاع‌رسانی و جریان‌سازی فعالیت‌های در دستِ اقدام شهرداری و با توجه به درخواست شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر تجمیع سیاست‌های اطلاع‌رسانی، شورای اطلاع‌رسانی با هدف تصمیم‌گیری واحد، خط مشی یکپارچه در ارائه ایده‌های مدیریت شهری شکل‌گرفته است.

محمدی به تغییر رویکرد در دوره‌ی جدید مدیریت شهری و تحقق شعار «تهران شهری برای همه» اشاره کرد و اظهار داشت: در شرایط کنونی، بیش از هر چیز به انسجام و اشتراک مساعی حداکثری نیاز داریم و معتقدم شورای اطلاع‌رسانی می‌تواند محمل خوبی برای طرح موضوعات موردنظر همه بخش‌های شهرداری تهران باشد و از آن‌ها خواست در تامین محتوای این بسترها در حوزه مختلف مشارکت کنند.

آلودی هوا، ترافیک و خدمات شهری؛ سه اولویت پایتخت‌نشینان

در ادامه «محسن پورسیدآقایی»، معاون شهردار تهران با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و فعالیت‌های مجموعه مدیریت شهری تصریح کرد: رسانه‌ها به‌عنوان حلقه مطمئن و تاثیرگذار بین مردم و مسئولان هستند، ازاین‌رو باید با اطلاع‌رسانی و سیاست‌گذاری صحیح در جهت حل مسائل و مشکلات مطروحه از سوی مردم گام برداریم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار داشت: دیگر پروژه‌های عمرانی، اثربخشی لازم را در ارتقا سبک و سطح زندگی شهروندان این شهر ندارد. خدمات شهری، ترافیک و آلودگی هوا سه مقوله‌ی بسیار تأثیرگذار در سبک زندگی شهروندان است که برابر نظرسنجی صورت گرفته در ابتدای دوره‌ی جدید مدیریت شهری نیز این سه مهم، بیشترین درخواست شهروندان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه تهران باید با تغییر رویکرد، شهری برای زندگی همه اقشار باشد تصریح کرد: دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی مدت‌هاست در سبک زندگی مردم جایی ندارد، این در حالی است که در این دوره به دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی به‌عنوان یک مد حمل‌ونقلی نگاه می‌شود.

بنا بر این گزارش؛ نشست شورای اطلاع‌رسانی شهرداری تهران به‌صورت ماهانه در محل معاونت‌های شهرداری تهران برگزار می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد