× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل شرکت خاکریزآب در مورد لایروبی کانال‌های اصلی شهر به منظور جلوگیری از بروز سیلاب‌ در زمان بارش‌ها، گفت: پاکسازی و لایروبی کانال‌های اصلی شهر وظیفه‌ای دشوار و حساس است که این امر با تلاش و همکاری مضاعف شهروندان ممکن خواهد بود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیمان عباسی مدیرعامل شرکت خاکریزآب،در […]

مدیرعامل شرکت خاکریزآب در مورد لایروبی کانال‌های اصلی شهر به منظور جلوگیری از بروز سیلاب‌ در زمان بارش‌ها، گفت: پاکسازی و لایروبی کانال‌های اصلی شهر وظیفه‌ای دشوار و حساس است که این امر با تلاش و همکاری مضاعف شهروندان ممکن خواهد بود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت، پیمان عباسی مدیرعامل شرکت خاکریزآب،در مورد وظیفه‌ کانال هدایتی آب‌های سطحی شهر بیان کرد: طراحی کانال‌های شهری مختص عبور و هدایت آب است. زمانی‌که زباله و فاضلاب وارد این کانال‌ها می‌شود، ظرفیت عبور کاهش می یابد و مشکلات متعددی از جمله بالازدگی آب اتفاق می‌افتد.

وی به برنامه 25 ساله طرح جامع آب‌های سطحی شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت: امسال (1398) سال سوم اقدامات اجرایی در حوزه عملیاتی و برنامه ریزی این طرح 25 ساله است. 210 پروژه برای تکمیل شبکه آب‌های سطحی شهر تهران موردنیاز است و هزینه این پروژه‌ها نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت خاکریزآب با بیان اینکه این شرکت سالیانه براساس اولویت‌های شهرداری به انجام این پروژه‌ها می‌پردازد، تصریح کرد: مأموریت‌های اصلی شرکت خاکریزآب اجرای رسوب گیرها، اجرای حوزه‌های تعدیل سیلاب، توسعه کانال‌های سطح شهر تهران برای هدایت آب‌های سطحی، رفع نقاط آبگیر و پایش کمی و کیفی در شبکه‌ است. جمیع این ماموریت‌ها انجام همان 210 پروژه است.

عباسی با اعلام اینکه باید 30 شبکه زباله گیر در سطح شهر تهران نصب شود، گفت: هزینه هرکدام از این  شبکه‌ها حدود 3 میلیاردتومان است. اگر با یک فرهنگ سازی ساده و اقدام اجتماعی از ریختن زباله‌ها در جوی و نهرها جلوگیری شود، 70 میلیارد تومان در خصوص فعالیت شبکه‌های زباله گیر صرفه جویی خواهد شد. در غیر این صورت، عوارض دریافتی از مردم صرف نصب زباله گیر می‌شود.

به گفته وی؛ با شروع بارش‌ها، شهروندان می‌توانند در این حوزه کمک شایانی به رفع مشکلات شهری کنند.

مدیرعامل شرکت خاکریز آب در ادامه بر اجرای اقدامات نگهداشت کانال ها همزمان با اقدامات توسعه‌ای تاکید کرد و گفت: درحال حاضر در 12 نقطه از سطح شهر تهران، اقدامات نگهداری انجام می‌شود.

عباسی در مورد تعدادی از این اقدامات بیان کرد: مشکلات فنی مسیل میان رود در تقاطع آریافر در منطقه 2 به منظور جلوگیری از سیلاب‌ها رفع شده است، این در حالی است که سال گذشته در ایام عید در این نقطه بالازدگی آب اتفاق افتاد. در خیابان پیروزی نیز مشکل آب ریخت برطرف شده است. همچنین در حال حاضر به دنبال رفع مشکل گرفتگی دو لوله آب در بزرگراه امام علی(ع) هستیم.

وی با بیان اینکه باید به این شبکه 530 کیلومتری در حوزه لایروبی و فنی رسیدگی شود، عنوان داشت: ارزش شبکه آب‌های سطحی حدود 7 هزار میلیارد تومان است. سالیانه نیز باید 250 میلیارد تومان برای رسیدگی به شبکه هزینه شود.

مدیرعامل شرکت خاکریز آب، حوزه آبریز شهر تهران را به سه نقطه غرب، مرکز و شرق تقسیم کرد و گفت: درصد بالای آبریزها در حوزه مرکز مدفون است. از شهروندان ساکن در مرکز شهر انتظار همکاری بیشتری بابت نریختن زباله و نخاله در جوی و نهرها را داریم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد