× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

دومین جلسه شورای مدیران آموزش های شهروندی مناطق 22گانه با موضوع “هفته جهانی کودک” با حضور شهردار منطقه9، مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران و روسای ادارات آموزش های شهروندی مناطق و مدیران شهری در منطقه9 برگزار شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل روابط عمومی شهرداری منطقه9 تهران، سید علی مفاخریان شهردار منطقه 9 […]

دومین جلسه شورای مدیران آموزش های شهروندی مناطق 22گانه با موضوع “هفته جهانی کودک” با حضور شهردار منطقه9، مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران و روسای ادارات آموزش های شهروندی مناطق و مدیران شهری در منطقه9 برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل روابط عمومی شهرداری منطقه9 تهران، سید علی مفاخریان شهردار منطقه 9 تهران، ضمن تشکر از زحمات مدیران و پرسنل اداره آموزشهای شهروندی مناطق شهری بیان داشت: خوشبختانه اتفاقات خوبی در آموزش های شهروندی در حوزه کودک در حال وقوع است و تغییر فرهنگ و منش شهروندی نیازمند آموزش هایی از دوران کودکی است تا در سال های آتی این فرآیند تسری پیدا کند.

وی افزود: مجموعه شهری برای نگهداشت شهر هزینه های نسبتا بالایی را متقبل می شود که از این رو برای رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی، آموزش و فرهنگ سازی بیش از پیش ضروری است.

شهردار منطقه9 تاکید کرد: انجام یک کار ماندگار در شهر تهران نیازمند تکرار دفعات و صرف هزینه هایی بالای است که در صورت ایجاد پروتکل هایی برای بسط آموزش های شهروندی از طریق مدارس و سرای محلات و فرهنگ سازی پیرامون مباحث شهری نظیر ترافیک، تفکیک پسماند، محیط زیست، بهداشت و سایر موضوعات کلان در کلان شهری تهران و استفاده از ظرفیت صدا و سیما می توان باعث صرفه جویی در نگهداشت شهر از طریق شهروندان را فراهم کرد.

مفاخریان در ادامه عنوان کرد: در منطقه9 با توجه به موقعیت خاص آن می توان با استفاده از ظرفیت فرودگاه مهرآباد و پایانه غرب که روزانه شاهد تردد 5میلیون نفر می باشد با برنامه ریزی های حساب شده ای زمینه ای را با کمک دستگاه های ذیربط در بحث آموزش های شهروندی با استفاده از تبلیغات محیطی و نظایر آن ایجاد کرد.

شهردار منطقه9 در پایان گفت: امید است تا با کمک همین آموزش های شهروندی در آینده ای نزدیک شاهد افزایش رضایت مندی بیشتر شهروندان همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری در راستای ایجاد تهران؛شهری برای همه را فراهم کنیم.

در ادامه دانشور مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران گفت: تغییر رفتار از نکات اصلی آموزش های شهروندی است که اگر یک تغییر رفتار مناسب و بهینه در سطح جامعه صورت گیرد ما را به اهداف آموزشی خود می رساند.

وی افزود: برای رسیدن به تغییرات بهینه رفتاری استفاده از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی امری اجتناب ناپذیر است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد