× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به همت اداره فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 13 ،یادمان بیست و هفتمین دوره هفته کتاب طی برنامه ای تحت عنوان “حال خوش خواندن، حال خوش شهر” با حضور مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه در سالن جلسات انتشارات بین المللی حافظ برگزار شد.  به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی […]

به همت اداره فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 13 ،یادمان بیست و هفتمین دوره هفته کتاب طی برنامه ای تحت عنوان “حال خوش خواندن، حال خوش شهر” با حضور مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه در سالن جلسات انتشارات بین المللی حافظ برگزار شد.

 به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13، در این برنامه که با حضور جمعی از اعضای شورای فرهنگی منطقه، نویسندگان، شعرا، چهره های ماندگار و فرهنگی منطقه، معاونین، مدیران و شهرداران نواحی منطقه 13 برگزار شد، بر اهمیت حمایت همه دستگاه ها و نهادهای متولی امور فرهنگی از موضوع کتاب و کتابخوانی تأکید شد.

مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه 13 در این برنامه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی  در سخنانی خواستار توجه جدی به ترویج فرهنگ کتابخوانی از سوی متولیان فرهنگی شد.

رحمان زاده در عین حال کتاب را حافظه و زبان گویای تمدن بشریت دانست و تصریح کرد: همه فرهنگ‌ها با کتاب آغاز می‌شوند و با کتاب رشد می‌کنند و با کتاب ماندگار می‌شوند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ همواره توصیه علما و بزرگان علم و ادب بر اهمیت کتاب و مطالعه بوده است، اظهار داشت: امروزه نیز اهمیت مطالعه در توسعه فردی و اجتماعی بر همگان آشکار است، از این روز تلاش برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه امری ضروری است که باید مورد توجه جدی متولیان امور فرهنگی، خانواده ها و نظام آموزشی قرار گیرد.

گفتنی است شهردار منطقه 13 در پایان این برنامه با اهدای لوح تقدیر از محمد معما شهردار ناحیه یک و نویسنده کتاب با موضوع دفاع مقدس، اکرم ذاکری، مریم عبدلان و جهانگیری از نویسندگان و مترجمان کتب تقدیر کرد.

وی همچنین به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به حاضرین در برنامه بن خرید کتاب از مجموعه انتشارات حافظ را اهدا نمود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد