× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران به همراه علی اعطاء سخنگوی شورای شهر تهران در بازدید از ساختمان های نا ایمن بخش مرکزی شهر روند ایمن سازی و اعلام حریق در ساختمان های 201، آلومینیوم و شانزه لیزه را بررسی کردند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه […]

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران به همراه علی اعطاء سخنگوی شورای شهر تهران در بازدید از ساختمان های نا ایمن بخش مرکزی شهر روند ایمن سازی و اعلام حریق در ساختمان های 201، آلومینیوم و شانزه لیزه را بررسی کردند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران، محمد سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با حضور در شهرداری منطقه 11 در نشست ارائه گزارش ساختمان های نا ایمن در بخش مرکزی شهر تهران شرکت کرد.
در این نشست نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 به تشریح اقدامات انجام شده در خصوص شناسایی ساختمان های نا ایمن در سطح منطقه و پیگیری برای ایمن سازی این ساختمان ها که با همکاری ذی نفعان در حال انجام است؛ پرداخت .

آبادیان ضمن تشریح وضعیت زیر ساخت های ایمنی در منطقه 11 گفت: جلسات متعددی در کمیته ایمنی ساختمان با حضور اعضای کمیته درخصوص نظام مدیریت HSE والزام پیمانکاران به رعایت اصول ایمنی انجام شده است و 18 ساختمان نیز رفع خطر شده اند.

شهردار منطقه 11 با بیان این که مهم ترین ساختمان های پر خطر در هسته مرکزی شهر تهران پاساژ دراکولا، آلومینیوم ، علاء الدین ، شانزه لیزه ، آزاد، 201 و گاراژ امید است؛ به تشریح اقدامات انجام شده از سوی شهرداری و آتش نشانی پرداخت که با همکاری ذی نفعان انجام شده و یا در دست اقدام است.

همچنین محمد علی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران لزوم همکاری شهروندان در اجرای موارد ایمنی ساختمان ها را حائز اهمیت دانست و گفت: علی رغم اجرای کامل قوانین و مصوبات شورا و تکالیفی که برای سازمان ها مشخص شده است؛ همکاری شهروندان برای اثر بخشی کافی قوانین اهمیت بسیار دارد و با توجه به این که فرایند ایمنی بسیار آسیب پذیر است و باید به صورت مستمر توسط سازمان هایی مثل آتش نشانی مانیتور شود؛ لذا شهروندان هم باید دغدغه مسائل نگهداری ساختمان هایشان را داشته باشند.

وی همچنین از ارزیابی ایمنی 10هزار ساختمان در شهر تهران خبر داد و افزود: با توجه به این که در استاندارهای جهانی مدت زمان 6 دقیقه از لحظه پیام شهروند تا رسیدن به محل اطفاء تعریف شده است؛ لیکن با توجه به جغرافیای خاص منطقه 11 و قرار گرفتن در هسته مرکزی ، پر ترافیک و پر جمعیت شهر تهران ، تعداد ایستگاه های آتش نشانی به 6 ایستگاه افزایش یافته است که این امر زمان رسیدن به محل وقوع آتش سوزی را کمتر از 6 دقیقه کرده و به همین لحاظ منطقه 11 یکی از مناطق خوب و جزو پر تعداد ترین ایستگاه های آتش نشانی است.

بر اساس این گزارش در ادامه این نشست محمد سالاری و علی اعطاء رییس و عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران به همراه شهردار منطقه 11 و محمد علی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از روند ایمن سازی ساختمان های پر خطر 201 ، آلومینیوم و شانزه لیزه بازدید کرد.

محمد سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از ساختمان 19 طبقه موسوم به 201 که 258 واحد تجاری – اداری قرار است در آن فعالیت کنند؛ گفت: اجراي ايمن سازي در ساختمان ٢٠١ که با اقدامات شهرداري منطقه ١١ و همکاری ذی نفعان انجام شد؛ به لحاظ ابعاد فني در اجراي ديوار برشي در ١٩ طبقه براي مقاوم سازي در مقابل با زلزله در كشور كم نظير و اقدام ارزشمندی است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در ادامه بازدید از روند اقدامات ايمني ساختمان های نا ایمن منطقه 11 که با همراهی علی اعطاء به همراه شهردار منطقه و مدیر عامل آتش نشانی از اقدامات ایمنی اعلام حریق و اجرای نما در ساختمان 13 طبقه آلومینیوم در خيابان جمهوري بازدید کرد. این ساختمان 48 سال قدمت دارد و 524 واحد تجاری در آن فعال هستند.

در ادامه بازدید اعضای شورای شهر از ساختمان های نا ایمن منطقه 11، بازدید از روند ایمن سازی پاساژ شانزه لیزه با 48 سال قدمت و 349 واحد تجاری در خیابان لبافی نژاد انجام شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد