× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهرداری منطقه یک آماده است باغات اوقافی شمال تهران را با موافقت اداره اوقاف اجاره و به عنوان بوستان محلی در اختیار شهروندان قرار دهد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهرداری منطقه یک تهران،در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه شهری ” شهرستان شمیرانات […]

شهرداری منطقه یک آماده است باغات اوقافی شمال تهران را با موافقت اداره اوقاف اجاره و به عنوان بوستان محلی در اختیار شهروندان قرار دهد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید حمید موسوی شهرداری منطقه یک تهران،در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه شهری ” شهرستان شمیرانات ” با بیان مطلب فوق اظهار داشت: 86 متر مربع سرانه فضای سبز جنگل ها و 34 متر مربع سرانه فضای سبز محدوده خدماتی منطقه یک است اما این محدوده عمدتا در اختیار شهروندان نیست و 12 درصد از 26 درصد فضای سبز منطقه در اختیار باغ های خصوصی و مالکین است .

وی از اداره اوقاف و دستگاه های دولتی خواست که از انتقال و اجاره باغات به اشخاص جلوگیری کنند و شهرداری آمادگی دارد مبلغ اجاره را پرداخت و این باغات را تبدیل به بوستان های محلی کند.

موسوی باغ اراج را نمونه این نوع فضاها دانست و گفت: در مذاکره هستیم تا با همکاری اداره اوقاف این باغ به طور کامل بعنوان بوستان محلی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد