× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران گفت:هویت تاریخی و بافت قدیمی محله های شمال تهران با تقویت و توسعه پارکینگ های محله ای حفظ می شود. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک ،سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در اولین جلسه ستاد باز آفرینی پایدار شهری منطقه یک […]

سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران گفت:هویت تاریخی و بافت قدیمی محله های شمال تهران با تقویت و توسعه پارکینگ های محله ای حفظ می شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک ،سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در اولین جلسه ستاد باز آفرینی پایدار شهری منطقه یک با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: بافت های فرسوده در شمال تهران با سکونت افراد اصیل ، ریشه دار و معتمد محلی ، بافت های ارزشمند و تاریخی است که می توان مشکلات ترافیکی داخل آنها را با تقویت و توسعه پارکینگ های محله ای و جلوگیری از ورود خودروها به داخل بافت و تبدیل این محله ها به پیاده راه ها ساماندهی کنیم.

وی گفت : خلق پارکینگ های محله ای با مشارکت شهروندان علاوه بر کاهش هزینه ها و اجرای پروژه های زمان بر می تواند وضعیت ترافیکی محلات فرسوده را کاهش دهد به طوری که معابر کم عرض حفظ و هویت بافت تاریخی محله نگهداشته شود.

موسوی با اشاره به بافت های فرسوده منطقه یک تصریح کرد: ساماندهی این بافت ها نیازمند همکاری همه ارکان مدیریت کشوری است و باید همگان ضرورت آن را حس کنند

وی گفت: برخی از محلات مانند قیطریه ، چیذرو گلابدره بعلت معضل ریزدانگی نیازمند ساماندهی هستند که دفاتر توسعه محلی با برقراری ارتباط خوب مردمی ، می توانند مالکین این بافت ها را تشویق به نوسازی و تجمیع کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد