× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

نخستین کنفرانس “چالش های زیست محیطی با تاکید بر پسماندهای پلاستیکی” با حضور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، شهردار منطقه و جمعی از مدیران، نهادهای فعال زیست محیطی و محققین در منطقه۵ برگزار شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه۵ ، فریدون حیدری شهردار منطقه، در اولین کنفرانس […]

نخستین کنفرانس “چالش های زیست محیطی با تاکید بر پسماندهای پلاستیکی” با حضور مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، شهردار منطقه و جمعی از مدیران، نهادهای فعال زیست محیطی و محققین در منطقه۵ برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه۵ ، فریدون حیدری شهردار منطقه، در اولین کنفرانس “چالش های زیست محیطی با تاکید بر پسماندهای پلاستیکی “در جمع اساتید دانشگاهی، محققین و نهادهای مردمی فعال در حوزه محیط زیست گفت : اگر سازمان ها با هم برنامه ریزی مناسبی داشته باشند، می توان تهدید مواد پلاستیکی را تبدیل به فرصت کرد.

وی با اشاره به تولید ۶۰ تن زباله خشک که یک در صد آن مربوط به پلاستیک و ظروف یکبار مصرف است افزود : با آموزش های شهروندی و فرهنگ سازی، راهکارهای خارج کردن ظروف از چرخه تولید زباله را برای مردم نهادینه کرد و این آمادگی را داریم که نتایج طرح های پیشنهادی متخصصین را به صورت پایلوت در منطقه اجرا کنیم و امیدواریم با اقدامات زیر ساختی فرهنگی و اجرایی آغاز شده، سیستم جمع آوری زباله و پسماند خشک منطقه الگو شود.

وی با اشاره به تاکید شهردار تهران درباره ارتقای کیفیت خدمت رسانی به شهروندان در جمع آوری زباله از سطح شهر گفت : #منطقه۵ نسبت به مدیریت پسماند به ویژه پلاستیک حساسیت خاصی دارد و میزبانی برای اولین چالش زیست محیطی با رویکرد کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی، زمینه انجام فعالیت های مطلوب زیست محیطی در این خصوص را مهیا کرده است تا با کمک متخصصین و نهاد های مردمی گام موثری در کاهش تولید زباله و مدیریت پسماند به ویژه کیسه های پلاستیکی داشته باشیم .

در این کنفرانس علمی، مقالات با موضوعات مدیریت پسماند، مدیریت دفع مواد زائد با رویکرد بهره ورانه، محیط زیست، الگوی توسعه پایدار محیط زیست شهری، پسماندهای پلاستیکی و اثرات آن ها بر جانداران ارائه و به چالش کشیده شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد